MOBIL.sk MOBIL.sk

Appka Waze aj tento rok oslávila "Deň Tima Cooka". Tu je dôvod!
zdroj: wikimedia.org

Appka Waze aj tento rok oslávila "Deň Tima Cooka". Tu je dôvod!

Zamestnanci spoločnosti Waze, ktorá prostredníctvom apklikácie ponúka bezplatnú navigáciu aj tento rok oslavovali Deň Tima Cook. Ten je riaditeľom spoločnosti Apple s ich Apple mapami, ktoré sú priamou konkurenciou navigácie Waze.

Oslava konkurencie tak na prvý pohľad nedáva žiadnu logiku. V skutočnosti je však jej dôvod veľmi jednoduchý. O dni Tima Cooka sa pre magazín Bussines Insider rozrozprával samotný šéf spoločnosti Waze Noam Bardin a vysvetlil, prečo tento deň vo firme oslavujú.

V roku 2012 spoločnosť Apple predstavila svoje Apple Maps, ktoré ponúkala zadarmo pre svoje zariadenia. Tento krok Applu sa však do dejín zapísal ako jeden z tých menej vydarených. Apple Maps totiž obsahovali veľa chýb, a tak nebolo raritou, že pri navigácii odnavigovali svojich používateľov na úplne iné iesto, než do aplikácie zadali.

Waze / Wikimedia.org

Spoločnosť Apple si vtedy chybu priznala a riaditeľ Applu Tim Cook vtedy používateľom iOS zariadení napísal otvorený dopis, v ktorom im odporučil používať niektorú z konkurenčných aplikácií, kým problém s Apple Maps nevyriešia. Konkurenciou bola vtedy aj pomerne neznáma navigácia Waze, ktorá sa vďaka tomuto kroku spoločnosti Apple stala veľmi populárnou a dodnes patrí k tomu najlepšiemu, čo môžete medzi navigáciami nájsť.

Waze je teda Applu veľmi zaviazaný a rozhodli sa, že každý rok budú oslavovať Deň Tima Cooka, riaditeľa Apple. Tento deň pripadne každý roky na 28. septembra (deň, kedy boli predstavené Apple Maps). Iba rok po tomto otvorenom liste sa totiž z Waze stala hviezda medzi vodičmi, čo si všimol aj konkurenčný Google a Waze vtedy odkúpil za slušných 1,2 miliardy amerických dolárov.

Apple Maps sú dnes podstatne lepšou aplikáciou ako v minulosti, no stále nedosahujú kvalít konkurencie. Teda aspoň nie za hranicami Spojených štátov. Naproti tomu Waze hviezdi naďalej, z čoho sa raduje aj samotný Google.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio