Mobil.sk Mobil.sk

Niektoré iPady Pro sú ohnuté hneď po vybalení z krabice. Apple tvrdí, že je to úplne normálne
zdroj: Apple

Niektoré iPady Pro sú ohnuté hneď po vybalení z krabice. Apple tvrdí, že je to úplne normálne

Nové iPady sú síce neuveriteľne tenké, ale má to aj svoje tienisté stránky.

Krátko po tom, čo nové iPady Pro bez domovského tlačidla vstúpili do predaja, ozvalo sa niekoľko zákazníkov, že sa im ich v relatívne krátkom čase a bez výraznejšieho použitia sily podarilo ohnúť. Korunu tomu celému dal napokon youtuber JerryRigEverything, ktorý sa zaoberá práve videami demonštrujúcimi, čo mobily a tablety vydržia.

Pri skúške pevnosti sa mu nový 11 - palcový iPad Pro podarilo ohnúť holými rukami a tiež bez väčšej námahy. Výsledok nevyzeral veľmi lákavo.Najnovšie je tu však nový fenomén. Používatelia sa sťažujú, že iPady sú jemne ohnuté hneď po vybalení z krabice. Na fórach webu MacRumors sa s fotkami nových ohnutých iPadov doslova roztrhlo vrece.

Redaktori webu The Verge sa teda rozhodli kontaktovať priamo spoločnosť Apple, aby k celej situácii poskytla oficiálne stanovisko. Ľudia z Applu aj odpovedali, ale ich vyjadrenie všetkých šokovalo. Ide vraj o vedľajší efekt výrobného procesu, ktorý sa časom nebude zhoršovať a nijako neovplyvní výkon zariadenia.

Tento problém sa nedotýka všetkých nových iPadov, no je zjavné, že prípady sa množia a Apple si tak koleduje o aféru, ktorá ich prinúti konať. Je totiž nemysliteľné, aby zariadenie za toľko peňazí vykazovalo akékoľvek nedostatky, ktoré su "vraj" normálnym vedľajším efektom.

Pred niekoľkými rokmi sa niečo podobné odohralo pri predstavení iPhonov 6 a 6 Plus. Apple vtedy už pri uvedení do predaja vedel, že iPhony 6 a 6 Plus majú až 7,2 krát vyššiu šancu sa ohnúť než iPhone 5S. Napriek tomu tieto modely začal predávať a keď sa problém prejavil, všetky poškodené kusy vymieňal v záručnej dobe za nové a neskôr na výrobu použil nový typ hliníka, ktorý bol pevnejší.

Lenže tentoraz Apple ohnutie za vadu nepovažuje. Netvrdíme, že to bude mať dopad na výkon zariadenia. Ale výrobky Applu sú skutočne drahé a ľudia si ich kupujú aj napriek tomu, že vynikajú vo viacerých oblastiach a špičkové spracovanie je súčasťou toho celého. Apple si takto môže výrazne uškodiť.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tablety

Pozri viac

Fun rádio