MOBIL.sk MOBIL.sk

YouTuber vyrobil trblietkovú bombu a nachytal ňou niekoľko zlodejov, ktorí kradli jeho balíky!
zdroj: Mark Rober / YouTube

YouTuber vyrobil trblietkovú bombu a nachytal ňou niekoľko zlodejov, ktorí kradli jeho balíky!

Mark Rober je youtuberom a bývalým inžinierom NASA, ktorému sa prihodila nemilá vec. Poštár mu priniesol balík a nechal mu ho pri dverách, no niekto sa opovážil vstúpiť na jeho pozemok a tento balík mu ukradnúť. Polícia mu po incidentne oznámila, že sa im kvôli tomu neoplatí spustiť vyšetrovanie, Mark sa teda rozhodol vziať iniciatívu do vlastných rúk a všetkým týmto zlodejom pripravil odplatu.

Už zrejme tušíte, že ako bývalý inžinier NASA dokáže zostrojiť veľmi dômyselné a sofistikované zariadenie, ktoré síce nikomu neublíži, ale zlodeja rozhodne zaskočí a zahanbí. Vzal teda škatuľu od reproduktora Apple HomePod, umiestnil do nej GPS lokátor, štyri smartfóny so širokouhlými objektívmi, ktoré celú situáciu nahrávali a celý tento cirkus bol spustený obyčajným otvorením krabice. Ako easter egg umiestnil na krabicu aj etiketu s menom adresáta Kevin McCallister. Ten je hlavnou postavou filmov Sám Doma a zlodejom pripravoval rôzne pasce. Zlodeji však zrejme etiketu nečítali.

zdroj: Mark Rober / YouTube

Tým hlavným prekvapením po otvorení sa pre zlodejov stali trblietky, ktoré boli umiestnené na samotnom vrchu krabice v rotačnom lieviku. Pri zapnutí spínača sa tento lievik rozkrútil a odstredivou silou trblietky vyvrhol do okolia. Hovoríte si, že nejde o nič strašné, ale tieto osoby si svoj lup rozbaľovali väčšinou doma alebo v aute a kým sa stihli spamätať, tak ich okolie vyzeralo ako na párty pre bábiky Barbie. Všade bolo množstvom ružových a zlatých trblietok, ktoré sa najmä z poťahu auta nečistia zrovna ľahko.

via GIPHY

YouTuber bol vďaka GPS lokátoru navyše schopný tíchto ľudí vystopovať, prevziať si pascu a nastražiť ju opäť. Tí sa mu postarali o exkluzívny video obsah, ktorý sa stal v momente virálnym a na YouTube má už viac ako 25 miliónov vzhliadnutí za dva dni. Za peniaze z monetizácie si teda môže kúpiť svoj ukradnutý tovar hneď niekoľkokrát. Snáď si tentoraz priplatí aj za doručenie kuriérom do vlastných rúk.

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio