MOBIL.sk MOBIL.sk

Dizajnový koncept iPhonu XI: Vôbec by sme neboli proti, keby iPhone v roku 2019 vyzeral práve takto!
zdroj: Concept Creator / YouTube

Dizajnový koncept iPhonu XI: Vôbec by sme neboli proti, keby iPhone v roku 2019 vyzeral práve takto!

Spoločnosť Apple je v rámci dizajnu svojich smartfónov dosť konzervatívna. Jeden vizuál im ponecháva s malými obmenami aj niekoľko rokov. A v budúcom roku sa má situácia s rovnakým dizajnom opäť opakovať. To však rôznym talentovaným dizajnérom nebráni vymýšľať nový dizajn.

Vzhľadom na to, že dizajnovej revolúcie sme sa doškali u iPhonu X, nikto neočakáva, že by sa vzhľad iPhonov v budúcom roku nejako výrazne menil. Výsledkom je podstatne menej špekulácií ohľadom dizajnu v porovnaní s predošlými rokmi. Stále sa však nájdu jedinci, ktorým konzervatívny prístup Applu vôbec nevadí, práve naopak. Nakopáva to ich vlastnú kreativitu.

iphone xi koncept
Concept Creator / YouTube

Reč je o novom vizuálnom koncepte tvorcu Concept Creator. Ten sa popustil uzdu svojej divokej fantácii a pripravil vizuál, v akom by si prial vidieť nové iPhony XI a XI Max v roku 2019. Na svoje si prídu najmä fanúšikovia staršieho iPhonu 4. Ten mal oceľový rám, v ňom pruhy pre anténu, sendvičovú konštrukciu zo skla a hranatý dizajn. Išlo o obrovskú medzigeneračnú zmenu v dizajne zariadenia, ktorá však bola prijatá veľmi pozitívne.

iphone xi koncept
Concept Creator / YouTube

Nový koncept si z tohto modelu prepočičal práve spomínaný hranatý dizajn, čo mu dodáva viac technický vzhľad. Na zadnej strane vidíme 3 optiky fotoaparátu s LED bleskom. Tan je umiestnený vedľa fotoaparátov, lenže v skutočnosti by Apple zrejme blesk umiestnil pod objektívy (podobne ako to bolo pri iPhone 8 Plus, len v horizontálnej polohe).

iphone xi
Concept Creator / YouTube

Predná strana obsahuje okrem bezrámčekového displeja aj dve malé dierky na jeho vrchnej strane. Dizajnér by sa evidentne rád zbavil výrezu, ktorý sa v iPhonoch používa v súčasnosti. Nie je však isté, či si spoločnosť Apple zoberie príklad od iných výrobcov alebo príde opäť s alternatívnym riešením.

iphone xi
Concept Creator / YouTube

Vo videu je tiež načrtnuté, že tento koncept obsahuje Touch ID. Keďže však funkcia nie je nijako viditeľná, pravdepodobne by išlo o čítačku odtlačkov prstov zabudovanú v displeji. To však nie je úplne sci-fi, pretože stránka Patently Apple pred pár dňami priniesla informáciu, že Apple si nechal patentovať kombináciu Face ID a Touch ID v jednom zariadení. O necelý rok sa teda dozvieme, čo v skutočnosti vymysleli inžinieri spoločnosti Apple. Zatiaľ sa však pokochajte týmto skutočne vydareným konceptom.

Koncept iPhonu XI však najlepšie vynikne vo videu

zdroj: Concept Creator / YouTube

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio