MOBIL.sk MOBIL.sk

Porovnanie predných kamier: Ktorý smartfón je kráľom selfie fotiek?
zdroj: phonearena.com

Porovnanie predných kamier: Ktorý smartfón je kráľom selfie fotiek?

Fotografických testov a porovnávaní smartfónov nájdete na internete množstvo. Väčšina z nich sa zaoberá hlavne zadnou kamerou. Naše mobily ale často využívame aj na fotenie selfie fotiek, preto je skvelé, že nám portál Phonearena priniesol test troch skvelých high-end smartfónov a porovnanie, ktorý z nich fotí najlepšie „selfíčka.“

Porovnávali smartfón Google Pixel 3, iPhone XS a Samsung Galaxy Note 9. Všetky tieto smartfóny sú považované za jedny z najlepších, čo sa kvality fotografie týka. Test zahŕňal fotografie cez deň aj cez noc a nezabudli ani na rôzne režimy fotoaparátov. 

zdroj: Victor Hristov | phonearena.com
zdroj: Victor Hristov | phonearena.com

A ako celý test dopadol?

Nuž, jasného víťaza nedokázali vybrať. Každý smartfón vyniká v inej oblasti a záleží na vašich preferenciách. Google Pixel 3 zachytil vždy najostrejšie fotografie. Na druhej strane, počas denných fotiek mal tendenciu trochu podexponovať. V čom ale vyniká, je nočná fotografia – tá bola vždy jasnejšia a s lepšími farbami ako u iPhonu XS alebo Note 9.

Predný fotoaparát iPhonu XS bol perfektne vyvážaný cez deň. Farby boli teplé, čo je už typické pre iPhone, avšak tvár mala občas nádych do žltej. To síce nie je najlepšie, ale aj napriek tomu dokázal cez deň odfotiť jasnejšie a živšie fotografie ako jeho konkurencia. Bohužiaľ, v noci už jeho práca nebola tak dobrá a nesmieme zabudnúť ani na menšie zorné pole, ktoré sa premietne pri fotení skupinových fotiek.

Galaxy Note 9 bol čo sa kvality týka asi najhorší. Farby neboli tak pekné ako v prípade konkurentov a nezaujal ani ich ostrosťou. Jeho výhoda je ale v svetlom Super AMOLED displeji, na ktorom vyzerali fotografie najlepšie spomedzi trojice smartfónov.

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio