MOBIL.sk MOBIL.sk

Lenovo predstavilo prvý mobil so Snapdragonom 855 a 12GB RAM! Kúpiť si ho ale nemôžete
zdroj: Lenovo

Lenovo predstavilo prvý mobil so Snapdragonom 855 a 12GB RAM! Kúpiť si ho ale nemôžete

Ešte začiatkom decembra nám CEO spoločnosti OnePlus prezradil, že ich najbližší smartfón bude prvým mobilom vybavený najnovším Snapdragonom 855. Zdá sa ale, že jeho slová boli trochu predčasné, pretože spoločnosť Lenovo ich práve predbehla.

Predstavili nám totiž svoj nový smartfón Lenovo Z5 Pro GT a áno, je vybavený len nedávno predstaveným Snapdragonom 855 od Qualcommu. Navyše, Číňania sa rozhodli zvýšiť aj pamäť RAM, najdrahšia verzia Z5 Pro GT bude obsahovať až 12GB! Úprimne, taká RAMka je asi trochu zbytočná, avšak na papieri znie naozaj inpozantne. 

Čo sa dizajnu týka, „GT“ verzia naskočila na trend vysúvacích kamier, takže celú prednú stranu tvorí veľký 6,39 palcový AMOLED displej - bez výrezu alebo diery pre kameru. Vďaka tomu je pomer obrazovky k telu až 95,06 percenta. Predná kamera sa skladá z dvoch snímačov – 16 a 8MP. Dizajn mobilu zaujme okrem vysúvacieho mechanizmu aj zaujímavou červeno-čiernou farbou a karbónovou zadnou stranou.

zdroj: Lenovo

Novinka od Lenova má snímač odtlačkov zabudovaný priamo v displeji a batéria je vzhľadom ku konkurentom skôr skromnejšia – 3350 mAh. Zadnú stranu tvorí duálna kamera s 24 a 16MP fotoaparátmi.

Najvyššia verzia bude okrem 12GB pamäte RAM ponúkať aj 512GB vnútorné úložisko a v Číne by sa mala predávať za 4 399 juanov, čo je v prepočte 560 eur. Základná 128GB + 6GB verzia bude stáť 340 eur a zlatá stredná cesta 256GB + 8GB 440 eur. Spoločnosť oznámila, že ich nadupaná novinka bude dostupná od 15. januára, avšak pozor! Iba v Číne. O medzinárodnej dostupnosti zatiaľ nepadlo ani jediné slovo

zdroj: Lenovo

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio