MOBIL.sk MOBIL.sk

Smartfón ZTE Nubia X a jeho test odolnosti. Koľko toho vydrží mobil s dvomi displejmi?
zdroj: JerryRigEverything / YouTube.com

Smartfón ZTE Nubia X a jeho test odolnosti. Koľko toho vydrží mobil s dvomi displejmi?

Kým väčšina výrobcov sa v tomto roku rozhodla kopírovať výrez na hornej strane displeja po vzore iPhonu X, niektoré značky sa s bezrámčekovými displejmi vyrovnali inak. Príkladom je aj ZTE. Koľko toho vydrží jeho Nubia X.

Čínsky výrobca ZTE sa rozhodol namiesto výrezu pre úplne iný spôsob umiestnenia selfie kamerky. Tá sa vpredu jednoducho nenachádza. Selfie si urobíte jednoducho hlavným fotoaparátom na zadnej strane. Pre tieto potreby výrobca na zadnú stranu umiestnil druhý displej. Podobne je riešený napríklad aj model Meizu Pro 7.

Sekundárny displej pritom vôbec nie je do počtu. Jeho 5,1 palcov s rozlíšením 1520 x 720 pixelov nie je oproti hlavnému 6,26 - palcovému displeju o rozlíšení 2280 x 1080 obrazových bodov žiadnym kompromisným riešením. Hoci musíme priznať, že farby nezobrazuje tak verne. Koľko toho však smartfón s dvomi displejmi vydrží?

YouTuber JerryRigEverything na tieto otázky zbožňuje hľadať odpovede. Aj ZTE Nubiu X tak podrobil svojmu štandardnému testu odolnosti. A sám ostal veľmi prekvapený, keď zistil, že ani výrobca ZTE Nubia už dávno nie je čínskym výrobcom produkujúcim zariadenia, ktoré by sme označili známkou nižšej kvality. Výsledok si pozrite vo videu.

zdroj: JerryRigEverything / YouTube

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio