MOBIL.sk MOBIL.sk

Messenger bude ešte zábavnejší! Pridáva „portrétový“ režim aj nálepky s rozšírenou realitou
zdroj: Facebook

Messenger bude ešte zábavnejší! Pridáva „portrétový“ režim aj nálepky s rozšírenou realitou

Nové funkcie by mali byť dostupné od včera pre Android aj iOS zariadenia. Stačí aktualizovať svoju aplikáciu.

Aplikácia Messenger nám s novou aktualizáciou prináša viacero zábavných zmien. Facebook nám oznámil, že ju obohatil o dva nové režimy fotenia – Bumerang obrázok, ktorý poznáme napríklad z Instagramu a Selfie mód. Nájdete ich posunutím v menu do strany. Okrem týchto dvoch režimov sú novinkou aj takzvané „AR nálepky.“ 

Poďme na to ale postupne. Selfie mód je režim fotenia, ktorý rozmaže pozadie za vami a obrázok tak vyzerá, ako z profesionálnej zrkadlovky. Súčasné mobily tento režim ponúkajú od výroby. Niektorí ho označujú ako portrétový režim, prípadne režim na výšku. V Messengeri ale táto možnosť doteraz chýbala. Najviac ju určite využijú majitelia starších smartfónov ako napríklad iPhonov 6S a 6S Plus, ktoré tento režim ešte nemajú.

AR nálepky sú špeciálne nálepky, ktoré podporujú rozšírenú realitu. Do svojich fotografií, spravených cez Messenger, môžete pridať rôzne 3D objekty. Ide o rozšírenie už existujúcej funkcie AR efektov, vďaka ktorým si môžete na tvár virtuálne „vložiť“ masku alebo sa premeniť na rôzne zvieratá. Ako príklad tu máme umiestenie milého prasiatka do fotografie.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio