MOBIL.sk MOBIL.sk

Prečo by ste si mali zakúpiť smart hodinky? Toto sú ich najväčšie výhody!
zdroj:

Prečo by ste si mali zakúpiť smart hodinky? Toto sú ich najväčšie výhody!

Smart hodinky sú tu s nami dlhšie, než si myslíte. Toto odvetvie sa vyvíjalo celé desaťročia, prešlo si viacerými zmenami a v poslednom čase sa smart hodinkám veľmi darí. Človeku sa totiž podarilo vyriešiť najväčší problém - miniaturizáciu technológie. Napriek svojej popularite je však mnoho ľudí voči smart hodinkám stále skeptických. Prečo by ste si ich mali zakúpiť? V tomto článku sa dozviede niekoľko nesporných výhod, ktoré inteligentné hodinky ponúkajú.

Prvé smart hodinky pochádzajú už z roku 1927 a hoci neobsahovali elektroniku, či GPS, ukrývali v sebe mapku, ktorú ste si manuálne posúvali a ona vás dostala do cieľa. Neskôr sa v predaji objavili digitálne hodinky, hodinky so zabudovanou televíziou, hodinky s kalkulačkou či kalendárom, no ich skutočný rozmach sa začal až pred niekoľkými rokmi. Dnešné inteligentné náramkové hodinky majú mnoho funkcií, vcelku dobrú výdrž batérie a tiež spĺňajú kritérium módneho doplnku. Toto je zoznam najväčších výhod takýchto hodiniek.

Aj takúto podobu mali niekedy smart hodinky / Binarysequence (Wikimedia.org)

1.Ukazovanie času je len začiatkom

Smart hodinky zastúpia váš mobil!Tieto zariadenia dokážu ukázať čas, ale okrem toho ponúkajú množstvo doplnkových funkcií z oblasti organizácie času, sledovania zdravotného stavu či zábavy. James L. McQuivey (analytik vo Forrester Research) raz povedal: "Smart hodinky sú niečo, čo vie o vašich potrebách viac, než vy sami." A je to nepochybne pravda. Aj keď sa vám vybije mobil, vaše inteligentné náramkové hodinky ho v mnohých ohľadoch plne zastúpia. Z niektorých si aj zavoláte, hoci svoj mobil nemáte pri sebe.

2. Nájsť svoj telefón už nebude problémom

Koľkokrát v živote sa vám stalo, že ste nevedeli nájsť svojho každodenného pomocníka - smartfón? Dobrou správou je, že s väčšinou moderných hodiniek už tento problém mať nebudete. Obsahujú totiž funkciu na nájdenie mobilu. Je úplne jedno, či si ho zabudnete v aute alebo iba v spálni pod dekou. Hodinky vám ho pomôžu nájsť a niektoré vás k nemu pomocou GPS singálu aj dovedú.

Pixabay.com

3. Skutočne osobný tréner

Koľko krokov denne prejdete? Koľko kalórií spálite alebo aký máte pulz, keď sa práve necítite vo svojej koži? Na všetky tieto otázky vám smart hodinky dajú odpoveď. Sú totiž osobnejšie ako mobil a nosíte ich aj tam, kam mobil nie. Veľmi užitočnou funkciou je aj monitor spánku. So smart hodinkami budete informovaný o kvalite vášho spánku podastatne viac a pokiaľ sa dostanete do stavu, že so spánkom budete mať problémy, tieto dáta môžu pomôcť aj vášmu doktorovi.

Pixabay.com

4. Prehľad o správach a hovoroch

Ak čakáte dôležitú správu alebo hovor, už ich nikdy nezmeškáte. Inteligentné náramkové hodinky vás jednoducho informujú o všetkom. Navyše to dokážu veľmi decentne, vibráciou, a vy tak budete mať komunikáciu pod palcom aj v čase, keď sa nehodí neustále kontrolovať displej mobilu. Tie najlepšie tiež ponúkajú možnosť vložiť si do nich SIM kartu a volať priamo v nich. Už nikdy nebude potrebné odbiehať od varenia obedu či osobného rozhovoru s iným človekom, pokiaľ by ste svoj mobil nemali po ruke. Hovor príjmete hodinkami a všetko vyriešite za pár sekúnd.

Dobre vyzerajúce smart hodinky dnes nemusia stáť stovky eur. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

5. Páca aj zábava na zápästí

Občas sa každému človeku stane, že si musí postáť v nekonečnom rade alebo má mobil uložený v taške. Ak sa rozhodnete počúvať hudbu alebo prezerať obrázky, postačí dvihnúť zápästie a vyhľadať to v hodinkách. Ide o predĺženú ruku mobilu, ktorá sa postará o to, že na mobile už viac nebudete zavislí v tak vysokej miere. Smart hodinky vám zjednodušia život.

Na boku nájdeme miesto pre kartu SIM. Hodinky Forever SW-200 majú zabudovaných niekoľko digitálnych ciferníkov, každý si tak môže vybrať vzhľad, ktorý mu vyhovuje.

Smart hodinky pre každého

Stále mnoho ľudí odrádza najmä cena takýchto inteligentných výrobkov. Tá sa často pohybuje v ráde niekoľkých stoviek eur a to nie je zrovna málo. Dobrou správou je, že dnes za takýto kúsok prenosnej elektroniky už nemusíte utrácať celý majetok. Dôkazom toho sú aj smart hodinky Forever SIM SW-200. Budík, meranie srdcovej frekvencie, krokomer, notifikácie a mnoho ďalších funkcií len potvrdzujú body, o ktorých sme písali vyššie.

Balenie obsahuje okrem hodiniek aj micro USB kábel na prepojenie s počítačom či nabíjanie.

Štýlové inteligentné hodinky Forever SIM SW-200 sú inovatívnym a samoobslužným zariadením, a to aj vďaka možnosti inštalácie SIM karty. Módny náramok je vyhotovený z odolnej texturovanej gumy, takže sa nezľakne ani hrubšieho zaobchádzania. Uskutočňovanie hovorov alebo kontrola SMS správ pre nich nebude žiaden problém.

Cena, ktorá príjemne prekvapí

Sú vybavené farebným dotykovým displejom s rozlíšením 250 x 250 pixelov a batériou s výkonom 350 mAh, čo vám umožní používať tieto hodinky až do 5 dní s dobou nabíjania len 2 hodiny. Hodinky sú samozrejme kompatibilné s vaším iOS alebo Android zariadením a s prehľadnou mobilnou aplikáciou komunikujú prostredníctvom úsporného Bluetooth pripojenia verzie 4.0.

Meranie pulzu je rýchle a spoľahlivé.

O to viac prekvapí informácia o cene. Tá je na pomery inteligentných hodiniek veľmi priaznivá. Smart hodinky Forever SIM SW-200 stoja iba 59,99 eura. Všetky ich funkcie si môžete prezrieť v obchode Digitall.sk, kde okrem čierneho a bieleho variantu modelu SW-200 nájdete aj ďalšie kúsky, ktoré budú veľmi výhodnou kúpou. Vysoká cena vás tak už nebude obmedzovať a každý si môže dopriať smart hodinky podľa vlastných preferencií. Urobte si "smart" radosť na Vianoce!

digitall

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio