MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook omylom sprístupnil fotografie 6,8 milióna ľudí. Dokonca aj tie, ktoré vlastne nezverejnili
zdroj: maxpixel.net

Facebook omylom sprístupnil fotografie 6,8 milióna ľudí. Dokonca aj tie, ktoré vlastne nezverejnili

Nový týždeň, nový prešľap najväčšej sociálnej siete...

Na Facebook sa od škandálu s Cambridge Analytica valí jeden problém za druhý. Unikajú z neho údaje užívateľov a objavujú sa nebezpečné bugy. Najnovší „prešľap“ však spomedzi ostatných vyčnieva. Kvôli chybe v kóde sa k tretím osobám dostali fotografie miliónov užívateľov. A to dokonca aj tých, ktoré ešte neboli zverejnené. 

Už z minulosti vieme, že Facebook skladuje všetky naše fotografie. Zostávajú na ňom aj fotky, ktoré neskôr vymažeme a dokonca fotografie, ktoré ani nezverejníme, len ich na stránku nahráme. Teraz sa k takýmto fotografiám dostali aplikácie tretích strán. 

zdroj: pxhere.com

„Keď dajú užívatelia povolenie k prístupu aplikácie k fotografiám na Facebooku, zvyčajne jej udeľujeme práva len na prístup k fotografiám, ktoré ľudia zdieľajú na svojej časovej osi,“ napísal Facebook v svojom blogovom príspevku. „V tomto prípade chyba potenciálne umožnila vývojárom prístup k ostatným fotografiám.“

„Ostatné fotografie“ sú v praxi okrem fotiek na časovej osi aj tie v Príbehoch, či v bazári Marketplace. Dokonca sa to týka aj fotografií, ktoré ľudia nahrali, ale samotný proces nedokončili a nezverejnili ich. To znamená, že tretie osoby sa dostali k množstvu fotografií, medzi ktorými sú aj také, ktoré na Facebooku vôbec nemali byť.

Chyba sa týka celkovo 1500 aplikácií a Facebook im sprístupnil fotografie 6,8 milióna svojich užívateľov. Prisľúbil, že každý jeden sa o tom dozvie. Sociálna sieť bude tiež spolupracovať s vývojármi aplikácií a pomôže im odstrániť fotografie užívateľov, ktorých sa tento únik týka.

zdroj: bbc.com

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio