Mobil.sk Mobil.sk

Aplikácia Waze pre Android po aktualizácii umožňuje nahrať si vlastný hlas navigácie
zdroj: waze.sk

Aplikácia Waze pre Android po aktualizácii umožňuje nahrať si vlastný hlas navigácie

Aplikácie Waze tak, ako mnohé ďalšie, obsahuje mnoho hlasov pre použitie pri navigovaní. Na výber sú rôzne jazyky, pohlavie hlasového asistenta a dokonca aj spôsob, ktorým sa vám navigácia prihovára. Ľudia vo Waze ale posunuli túto personalizáciu na ďalšiu úroveň.

Po poslednej aktualizácii aplikácie pre operačný systém Android v menu nastavení pribudla možnosť nahrať si vlastný hlas. Po tom, čo si aktualizáciu nainštalujete, choďte do nastavení, kliknite na rozšírené možnosti, zvuk a hlas a mali by ste tam nájsť nový prepínač “Zapnúť nahrávanie hlasu”. Hneď pod ním máte dlhočizný zoznam všetkých povelov, ktoré musíte nahrať aj s maximálnou povolenou dĺžkou povelu.

Zatiaľ tento hlas môžete využívať len vo vašom smartfóne, ale pevne veríme, že Waze časom ponúkne možnosť zdieľať balíky navigačných hlasov aj medzi užívateľmi. Bola by to rozhodne zaujímavá funkcia.S niečím podobným prišla kedysi spoločnosť Nokia vo svojich Here Maps, ale po krátke dobe bola táto možnosť odobraná, zrejme kvôli reštrukturalizácii spoločnosti a produktov.

Táto možnosť, nahrať si vlastný hlas, je zatiaľ iba aplikácii pre Android, ale je veľmi pravdepodobné, že čoskoro sa dočkajú aj užívatelia platformi od Apple.

zdroj: waze.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Fun rádio