MOBIL.sk MOBIL.sk

Američanka žaluje Apple, lebo nečakala, že iPhone XS bude mať horný výrez
zdroj: Apple

Američanka žaluje Apple, lebo nečakala, že iPhone XS bude mať horný výrez

V USA môžete zrejme žalovať kohokoľvek za čokoľvek...

V súvislosti s technologickými spoločnosťami sme občas svedkami naozaj absurdných súdnych sporov. Väčšinou ide o rôznych patentových trollov, ktorí sa snažia zo spoločností vymámiť peniaze z dôvodu použitia ich patentu. Tentoraz je to však iné. Američanka sa rozhodla žalovať Apple za to, že jej iPhone má výrez.

Áno, presne takáto žaloba sa dostala na súd v Kalifornií. Američanka Courtney Davis tvrdí, že bola zavedená promo obrázkami tejto spoločnosti. Zdalo sa jej, že iPhone XS vyzerá na obrázkoch ako keby jeho celú prednú stranu tvoril displej. Na jej nemilé prekvapenie jej domov dorazil iPhone s výrezom v hornej časti obrazovky. Na nič nečakala a obrátila sa na štátne orgány.

Jeden z obrázkov zahrnutých v žalobe | zdroj: phonearena.com

„Obrázky, ktoré maskujú chýbajúce pixely na obrázkoch produktu sú na stránke žalovaného, ako aj v reklamách predajcov, ktorí tento produkt predávajú,“ píše sa v žalobe. „Žalobkyňa Davisová sa na tieto obrázky spoliehala a verila, že iPhone XS a XS Max nemá výrez v hornej časti telefónu.“

Je faktom, že na oficiálnych obrázkoch spoločnosti Apple sú iPhony vyzobrazené s čiernou tapetou, cez ktorú nie je vidno horný výrez. Je to tak pri reklamných fotografiách na stránke aj pri oficiálnych produktových fotkách u predajcov. Práve na to sa odvoláva časť žaloby. Či je to ale dostatočný dôvod žaloby uvidíme až po rozhodnutí súdu.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio