MOBIL.sk MOBIL.sk

V budúcom roku má dostať iPhone úžasný displej, ktorý Samsung v smartfónoch používa už teraz!
zdroj: apple

V budúcom roku má dostať iPhone úžasný displej, ktorý Samsung v smartfónoch používa už teraz!

Každý rok pri predstavovaní nových iPhonov sa spoločnosť Apple oháňa frázami ako "najrýchlejší iPhone vôbec" alebo "najlepší displej doteraz". Všetko je však veľmi relatívne a ako zistíte pri čítaní nasledujúcich riadkov, občas ide naozaj len o marketing.

Kórejský web ETNews prišiel s informáciou, že iPhony pre rok 2019 budú ľahšie a tenšie. Podľa správy si budúcoročné jablčné smartfóny totiž osvoja technológiu OLED displejov, v ktorých je zabudovaná napevno dotyková vrstva. To prinesie úsporu miesta a tieto iPhony tak budú opäť tenšie.

Nové displeje má poskytnúť spoločnosť Samsung Display a má sa jednať o technológiu Y-Octa s dotykovou vrstvou, ktorá je priamo súčasťou displeja. Túto technológiu dnes nájdeme u Samsungu Galaxy S9+. Ako je to možné? Nuž Samsung si tie najnovšie technológie necháva pre seba a až keď si odbijú svoju premiéru ako dychberúca novinka, je ochotný ich poskytnúť výrobcom tretích strán.

iphone-wall.JPG
apple.com

To má svoje nesporné výhody, ale aj nevýhody. Samsung mal vždy navrch čo sa týka kvality displejov, no zároveň s nimi mal aj viac problémov. Apple sa dlho zdráhal nasadiť OLED displeje, pretože tie sa po čase vypálili a zanechávali tzv. duchov. Na druhej strane boli OLED displeje staršej generácie lacnejšie (hoci cena displeja tvorí až zhruba tretinu výrobnej ceny nových iPhonov XS a XS Max).

OLED displeje so zabudovanou dotykovou vrstvou sú však na výrobu ešte lacnejšie, takže okrem tenšieho dizajnu by sme sa mohli dočkať aj nižššej ceny, čo však nepredpokladáme. Apple si ju jednoducho nastaví tak vysoko ako chce. A potom je tu ešte jedna nezanedbateľný fakt. Samsung túto technológiu bude chcieť určite vo veľkom nasadiť do svojho kvarteta Galaxy S10 zariadení pre budúci rok. Je teda dosť možné, že Applu ostane možnosť zahrnúť ho iba do ďalšieho iPhonu XS Max.

zdroj: etnews.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio