MOBIL.sk MOBIL.sk

Influenceri a známe osobnosti na Instagrame dostanú špeciálne „Účty tvorcov“
zdroj: pexels.com

Influenceri a známe osobnosti na Instagrame dostanú špeciálne „Účty tvorcov“

Odomknú sa im ďalšie možnosti štatistík a informácií o ich publiku.

Instagram je momentálne pre známe osobnosti, influencerov, ale aj väčšinu značiek to najlepšie miesto, ako udržiavať kontakt so svojimi fanúšikmi. U mnohých ľudí je populárnejší ako Facebook a z hľadiska dosahu príspevkov je na tom podstatne lepšie. Uvedomuje si to aj samotný Instagram a chce týmto veľkým účtom umožniť ešte lepšie realizovanie sa.

Táto sociálna sieť totiž plánuje zavedie špeciálnych nástrojov pre známych influencerov. Nazývajú sa „Creator Accounts,“ teda Účty vývojárov a ponúknu ďalšie možnosti a hlbšie štatistiky o ich sledovateľoch. Autorské účty budú dostupné len pre určitú skupinu užívateľov, teda známe osobnosti a podobne.

Majitelia týchto profilov zistia informácie o raste ich publika vrátane informácií o sledovaniach aj zrušených sledovaniach. Týždenne a denne budú mať prístup k špeciálnym dátam o ich followeroch a zmenených počtoch, vďaka čomu budú môcť lepšie pochopiť svoju komunitu a ponúkať jej to, čo chce. 

Zmení sa aj posielanie, respektíve prijímanie súkromných správ. Influenceri sú totiž zaplnení množstvom správ od svojich fanúšikov a teraz si budú môcť filtrovať odkazy od fanúšikov, partnerov a priateľov. Tiež si budú môcť vybrať, akým spôsobom budú môcť byť kontaktovaní. Všetky tieto funkcie sú už teraz testované na malej skupine účtov. Budúci rok by ale mal byť prístupný celoplošne.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio