MOBIL.sk MOBIL.sk

Vivo NEX Dual Display Edition: Číňania nám predstavili smartfón s dvoma displejmi
zdroj: Vivo

Vivo NEX Dual Display Edition: Číňania nám predstavili smartfón s dvoma displejmi

Je toto lepšie riešenie ako vysúvacie kamery a výrezy pre kamery?

Vivo je čínsky výrobca mobilov, ktorý sa nebojí experimentovať a prinášať nové technológie. V júni tohto roku priniesli svetu mobil s tenkými rámikmi a vysúvacou prednou kamerou. Pomenovali ho Vivo Nex a teraz nám predstavili jeho novú verziu, ktorá zachádza ešte ďalej – obsahuje totiž dva displeje. Nazýva sa Vivo NEX Dual Display Edition.

Môžeme teda zabudnúť na výrezy, diery pre kamery, dokonca aj vysúvacie fotoaparáty. Vivo prišiel s unikátnym riešením, ako dosiahnuť veľký pomer displeja k telu aj bez týchto vecí. Na zadnú stranu umiestnili, podobne ako Nubia X, ďalší displej. Odstraňuje sa preto potreba prednej kamery a o všetko sa postará trojica fotoaparátov vzadu. 

zdroj: Vivo

Prednú stranu tvorí veľká 6,39 palcová obrazovka. Vzadu je o niečo menší 5,49 displej, aby sa popri ňom zmestili fotoaparáty a logo spoločnosti. Hlavná kamera má 12MP a pre lepšie zachytenie rozmazaného pozadia dopomáha druhý 2MP senzor. Tretí fotoaparát je určený pre trojrozmerné rozoznávanie tváre, ktoré by malo byť ešte presnejšie ako FaceID v aktuálnych iPhonoch XS. 

Okrem toho, že vďaka druhej obrazovke sa uvidíte pri fotení selfie, Vivo zdôrazňuje ešte jednu výhodu. Počas fotenia portétových fotografií uvidí aj druhá strana to, čo fotograf, ešte pred samotným zachytením.

zdroj: Vivo

Čo sa týka výbavy, mobil je poháňaný najnovším Snapdragonom 845 a 10GB pamäte RAM. Vnútorné úložisko má mať 128GB a o dobrú výdrž sa stará 3500mAh batéria. V Číne sa bude predávať v prepočte za 640 eur, o príchode na európsky trh informácie nemáme.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio