MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 6T McLaren Edition je oficiálne predstavený: Športový dizajn, 10GB RAM a extrémne rýchle nabíjanie
zdroj: OnePlus

OnePlus 6T McLaren Edition je oficiálne predstavený: Športový dizajn, 10GB RAM a extrémne rýchle nabíjanie

O tom, že OnePlus pripravuje špeciálny smartfón s automobilkou McLaren sme vedeli už pred časom. Na internet unikli všetky podstatné informácie, takže dnešné predstavenie už bolo viac-menej len formalita. Poďme sa ale spoločne pozrieť na to, čo nový OnePlus 6T McLaren Edition ponúka.

Smartfón zaujme už na prvý pohľad svojim dizajnom. Zadnú stranu tvorí sklo, pod ktorým je karbónový vzor. Okraje tela sú ladené do oranžova, kvôli čomu si vyslúžil označenie „Speed Orange.“ Samozrejme, nechýbajú logá oboch spoločností, ktoré sa na mobile podieľali. Spredu ale mobil vyzerá rovnako ako klasická verzia OnePlus 6T – to znamená veľký 6,41 palcový displej s tenkými okrajmi a malým výrezom v tvare kvapky. 

Okrem vzhľadu sa zmenilo aj vnútro, aj keď len trochu. 6 až 8GB RAMku v normálnom OnePlus 6T vystriedalo ohromných 10GB pamäte RAM. A keďže OnePlus spolupracuje s automobilkou, ktorá sa vyznačuje vysokou rýchlosťou, zrýchlilo sa nabíjanie. Spoločnosť využíva 30W technológiu s názvom Warp Charge 30, vďaka ktorej získate za 20 minút nabíjania celodennú výdrž batérie. V praxi to znamená asi 50% batérie. 

zdroj: OnePlus
zdroj: OnePlus

Inak ale ide o prakticky rovnaký mobil ako pôvodný 6T. To znamená Snapdragon 845, duálny fotoaparát (16MP+20MP) vzadu a 16MP selfie kamera vpredu. Nechýba snímač odtlačkov prstov v displeji a 3700mAh batéria. 

Spolupráca s McLaren a prémiové funkcie sa prirodzene podpísali aj na cenovke. Mobil by mal stáť 699 eur. Uznávame, na spoločnosť OnePlus to je pomerne vysoká cena. Treba ale brať na vedomie, že podobné spolupráce výrobcov mobilov a luxusných automobiliek väčšinou vedú k cene presahujúcej 1000 eur, takže táto cena nie je vôbec prestrelená. Ide skrátka o luxusný mobil pre skutočných fanúšikov – či už spoločnosti OnePlus alebo rýchlych áut McLaren.

zdroj: youtube.com / OnePlus

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio