MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram konečne dostáva hlasové správy!
zdroj: MOBIL.sk

Instagram konečne dostáva hlasové správy!

Instagram Direct je služba tejto sociálnej siete, v ktorej si môžete vypisovať s niekým, ktoho sledujete alebo kto sleduje vás. Lenže komunikačné aplikácie sa v priebehu rokov posunuli ďalej, a tak bolo iba otázkou času, kedy aj Instagram doplní možnosti komunikácie o hlasové správy.

Zrejme nikoho neprekvapí, že ide o presnú kópiu služby hlasových správ, ktoré nájdeme v appke Facebook Messenger už viac ako 5 rokov. Funguje presne na rovnakom princípe a má totžné obmedzenia. To značí, že dokážete nahrať a poslať správu len o dĺžke jednej minúty. Toto obmedzenie vzniklo v dobe, keď smartfóny nemali toľko pamäte RAM a zrejme išlo o opatrenie pred jej zaplnením, lenže dnes toto obmedzenie pôsobí trochu archaicky. Nevadí, hlavne, že je konečne tu.

Podoba hlasových správ na Instagrame /Instagram

Počnúc dnešným dňom by sa používateľom na celom svete mala začať objavovať v správach na Instagrame malá ikonka mikrofónu, ktorú keď podržíte, začnete nahrávať. Jej uvoľnenie nahrávanie zastaví a pošle. Pokiaľ sa vám nahrávka nepodarila, postačí ju posunúť do koša na ľavej strane a začať odznova. A to je celé. Správy nemajú čas expirácie, takže v komunikácii ostanú uložené.

Pokiaľ sa vám nechce písať alebo máte radi asynchrónnu komunikáciu, novinka sa vám určite bude hodiť. Instagram už začal novinku distribuovať prostredníctvom aktualizácie a postupne by ju mali dostať všetci používatelia operačného systému Android aj iOS. Konečne tak v spoločnosti prestali kopírovať Snapchat a jeho filtre a pozreli sa aj do vlastnej "stajne", čo nové by mohli priniesť svojím používateľom. Trvalo to, ale tlieskame!

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio