MOBIL.sk MOBIL.sk

Výrobca OnePlus prezradil, že čítačka odtlačkov prstov jeho modelu OnePlus 6T je s každým použitím rýchlejšia. Tu je dôvod!
zdroj: OnePlus

Výrobca OnePlus prezradil, že čítačka odtlačkov prstov jeho modelu OnePlus 6T je s každým použitím rýchlejšia. Tu je dôvod!

OnePlus 6T je poslednou generáciou zabijákov vlajkových lodí. Tak výrobca tituluje svoje smartfóny už od svojho prvého modelu. Ten najnovší priniesol prvok, ktorým je zatiaľ vybavených iba veľmi málo mobilov, čítačku odtlačkov prstov zabudovanú v displeji.

Čítačky odtlačkov prstov v displeji si však svoju cestu do mobilov razia relatívne pomaly. Jednak sme boli roky zvyknutí na veľmi rýchle a spoľahlivé klasické čítačky prstov, kým nová technológia si svoju cestu k rýchlosti a spoľahlivosti ešte musí vyšliapať, a potom je momentálne používaná optická technológia čítačiek v displeji ohrozovaná novou, ultrazvukovou, ktorú nedávno ohlásila spoločnosť Qualcomm.

OnePlus však rozhodne optickú technológiu v modeli OnePlus nepovažuje za zlú a vo svojom blogu najnovšie popísali jej spôsob fungovania. Ten sa vymyká štandardu jednou svojou vlastnosťou, ktorá tak trochu súvisí s boomom umelej inteligencie. Jej spôsob fungovania popísal jeden z inžinierov spoločnosti OnePlus, Yale Liu.

via GIPHY

"Zakaždým, keď používateľ úspešne odomkne telefón pomocou odtlačku prsta, senzor zaznamená aj oblasti prsta, ktoré neboli zaregistrované pri počiatočnom nastavení odtlačkov prstov. Tieto údaje o odtlačkoch prstov sa potom pridávajú k dátam, ktoré telefón už obsahuje, čím sa stávajú úplnejšími. Takže vždy, keď sa použije snímač odtlačkov prstov v displeji, zhromažďuje viac údajov o odtlačku používateľa. To znamená, že v priebehu času sa mobil odomkne ešte rýchlejšie."

"Algoritmy senzora sú tiež schopné zistiť, kedy je odtlačok používateľa iný ako zvyčajne - ak je ich prst mokrý, alebo ak je na ňom škrabanec atď. V týchto prípadoch algoritus pridá tento nový údaj k existujúcim dátam, akonáhle je telefón úspešne odomknutý. Cieľom je zlepšiť rýchlost odomknutia za týchto nových podmienok aj v budúcnosti."

Rýchlosť a spoľahlivosť bola jednou z hlavných pripomienok recenzentov, ktorí si mohli OnePlus 6T vyskúšať na vlastnej koži. Vo fórach spoločnosti Oneplus sa už dokonca množia príspevky reálnych používateľov, ktorí tvrdia, že tieto zmeny počas používania už stihli zaregistrovať. O rok sa však na trh spolu s čipom Snapdragon 855 dostane na trh aj rival v podobe ultrazvukovej čítačky. Uvidíme, ktorá z týchto dvoch technológií si nakoniec podmaní svet čítačiek odtlačkov prstov zabudovaných v displeji.

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio