MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung predstavil Galaxy A8s: Prvý smartfón s dierou pre kameru v displeji
zdroj: Samsung

Samsung predstavil Galaxy A8s: Prvý smartfón s dierou pre kameru v displeji

Odporcovia horných výrezov môžu začať otvárať šampanské. Samsung totiž dnešným dňom odštartoval nový trend umiestnenia predných kamier so svojim smartfónom Galaxy A8s. Ide o prvý mobil od Samsungu vybavený displejom Infinity-O, teda s dierou pre prednú kameru v displeji. Poďme na to ale postupne...

Veľký LCD displej

Samsung Galaxy A8s je vybavený 6,4 palcovým LCD displejom s rozlíšením Full HD+. Vďaka malej diere pre kameru dokázal Samsung ešte viac znížiť pomer displeja k telu a rámiky môžu byť ešte tenšie. Kamera sa nachádza v ľavom hornom rohu a fotí v slušnej kvalite 24MP. 

zdroj: Samsung

Zadná kamera je v podstate rovnaká ako pri nedávno predstavenom Galaxy A7. To znamená trojica senzorov 24MP + 5MP + 10MP umiestnená vertikálne. Smartfón je poháňaný procesorom Snapdragon 710 od Qualcommu a ponúka 6 až 8GB pamäte RAM. Vnútorné úložisko je 128GB. Vzhľadom na parametre nemôžeme povedať, že by Galaxy A8s bola vlajkovou loďou, aj napriek tomu ale ponúka veľmi slušnú výbavu.

Prémiové telo v zaujímavých farbách

Nová „A8čka“ nesie určité znaky posledných prémiových smartfónov od Samsungu. Telo je tvorené kombináciou skla a kovu so zaoblenými okrajmi pre pohodlnejšie držanie. Prichádza v troch nie úplne tradičných farbách – modrá, zelená a strieborná. 

Novinka je zatiaľ oficiálne predstavená len v Číne. Predaj v Ázii by mal začať čoskoro, nevieme ale, ako to bude s Európou. Samsung sa nevyjadril k otázke príchodu na ostatné trhy a zatiaľ nepoznáme ani oficiálnu cenovku.

zdroj: Samsung

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio