MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy Watch 46 mm: Smart hodinky so skvelou výdržou batérie a zameraním na zdravie
zdroj: MOBIL.sk

Samsung Galaxy Watch 46 mm: Smart hodinky so skvelou výdržou batérie a zameraním na zdravie

Kým trh s mobilnými telefónmi sa neustále mení, smart zariadenia si žijú oveľa pokojnejším životom. Nie sú tak rozšírenou skupinou elektroniky ako mobily, ale postupne naberajú na popularite. Je to tak aj kvôli tomu, že smart hodinky alebo smart náramky sú čoraz viac samostatnými zariadeniami, ktorých špecifikácie sa zlepšujú a ich používanie sa stáva príjemnejším.

Takto nejako by sa dali definovať aj smart hodinky Samsung Galaxy Watch 46 mm, ktoré nám Samsung zapožičal na test a my musíme uznať, že ide o jeden z najvydarenejších modelov smart hodiniek vôbec. Tento test sa nebude venovať podrobným parametrom, ale skôr postrehom z používania, ktoré vám v budúcnosti môžu pomôcť pri rozhodovaní, či si tieto smart hodinky zakúpiť.

MOBIL.sk

Rozhodne lepšie ako predchodca Samsung Gear S3

Galaxy Watch 46 mm prichádzajú s prémiovým dizajnom, ktorý pripomína predchodcu, hodinky Gear S3. Je to spôsobené najmä masívnym otáčacím rámikom, ktorým sa hodinky ovládajú naozaj pohodlne. Pohybovanie sa v menu a potvrdzovanie ponúk je veľmi intuitívne a podľa nás ide o riešenie ovládania, ktoré môže smelo konkurovať Apple Watch.

MOBIL.sk

Skvelá výdrž a pohodlné ovládanie. Zamrzí však absencia aplikácií tretích strán

Operačným systémom je v tomto prípade OS Tizen od Samsungu, nie Wear OS od Google. Samsung sa tak rozhodol pravdepodobne kvôli výdrži batérie. Tá sa v priebehu testovania pohybovala na hranici 4 dní na jedno nabitie, ale pokiaľ by ste hodinky používali trochu skromnejšie, získali by ste ešte lepší výsledok.

Veľkou výhodou je tiež možnosť používať otáčavý ciferník ako ovládač. Toto na Wear OS nenájdete. Korporátny operačný systém Tizen však prináša aj negatíva, ktoré sú však snáď jedinými na týchto hodinkách. Tým hlavným je neprítomnosť aplikácií tretích strán ako Google Mapy, Facebook Messenger či WhatsApp. Tie nám naozaj na hodinkách v roku 2018 chýbali.

MOBIL.sk

Hodinky s priemerom 46 mm sú pre menšie ruky dosť veľké

Keďže hodinky nebežia na operačnom systéme od Google, nenájdeme v nich ani veľmi šikovného Google asistenta, namiesto neho Samsung používa svoju vlastnú alternatívu s názvom Bixby, ten však podľa nás ešte nedosahuje uspokojivých kvalít. Snáď to Samsung časom vylepší.

Keď už sme pri negatívach, spomeniem tu ešte aj to posledné, aj keď to nebude negatívum v pravom slova zmysle. Rozmer 46 mm je pre menšie ruky dosť veľký. Ak patríte aj vy medzi ľudí s menšími rukami, odporúčame zvoliť menší model s priemerom 42 milimetrov. Prídete však o väčšiu batériu (46 mm = 472 mAh vs. 42 mm = 270 mAh).

MOBIL.sk

Vaše zdravie na prvom mieste

Hodinky z diaľky vyzerajú ako klasické, ale v skutočnosti sú ultimátnym smart zariadením so zameraním na zdravie. Meranie pulzu, manažment stresu, cvičenie správneho dýchania či meranie 21 indoorových aktivít a 39 outdoorových, to všetko nájdete v nových Galaxy Watch. Operačný systém Tizen OS sa dá spárovať so smartfónmi s operačným systémom Android 5.0 a novším a tiež spolupracujú s iOS 9 a novším. Navigácia v systéme je príkladná. Rýchla a intuitívna, čo je rozhodne výhoda oproti Wear OS od Google.

MOBIL.sk

Mne osobne sa veľmi páčili smart upozornenia v prípade, že som dlhšiu dobu šiel rýchlym tempom. Hodinky začali vybrovať a upozornili ma, že by som toto tempo mohol ešte chvíľu vydržať. Počas ubehaného dňa som si tak neraz odbyl aeróbny tréning.

Verdikt

Ako som už spomínal vyššie, hodinky sú vydarené nielen svojím dizajnom, ale aj ponukou funkcií pre sledovanie tréningu a zdravia. Zamrzí absencia aplikácií tretích strán ako WhatsApp či Google Maps a ťažkopádny hlasový asistent Bixby, ale pokiaľ je vaším svetom tréning a zdravie, máte radi klasický vzhľad a kvalitu vyhotovenia s dobrou výdžou batérie, Smasung Galaxy Watch sú pre vás ako stvorené. V predaji sú aj rôzne remienky, ktorými si hodinky môžete prispôsobiť.

Hodinky Samsung Galaxy Watch sa na našom trhu predávajú v striebornej farbe (46 mm), ružovo-zlatej a čiernej (42mm). Väčší bluetooth model so 46 mm priemerom stojí 329 eur, menší (42 mm) 309 a pokiaľ chcete viac nezávisloti, najväčší slovenský operátor ponúka aj LTE verziu s podporou eSIM, takže prostredníctvom takýchto hodiniek dokážete telefonovať ako z mobilu.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio