MOBIL.sk MOBIL.sk

Existenciu vlajkovej Nokie 9 potvrdila samotná šéfka marketingu, bude však meškať. Dôvodom je toto!
zdroj: Concept Creator / YouTube

Existenciu vlajkovej Nokie 9 potvrdila samotná šéfka marketingu, bude však meškať. Dôvodom je toto!

Už ani nedokážeme spočítať, koľko článkov sme napísali o Nokii 9. Smartfón, ktorý má ukázať, že fínska Nokia rozhodne nie je žiadne "béčko", však príde na trh neskôr, než sa očakávalo. Potvrdila to samotná šéfka marketingu, Britta Gerbracht. Tá sa o vlajkovej lodi rozhovorila pred novinármi.

Predstavenia nových smartfónov bývajú skvelou príležitosťou pre novinárov, ako sa stretnúť so zástupcami značiek a vytiahnuť z nich nejaké tie informácie mimo oficiálnych tlačových správ. A presne tento prípad nastal pri predstavení Nokie 8.1, keď si ľudia webu WinFuture odchytili šéfku marketingu nemeckej Nokie a opýtali sa jej na vlajkové lode Nokia.

Gerbracht existenciu modelu Nokia 9 vôbec nezatajovala, ba čo viac, niekoľkokrát sa o ňom v kontexte rozhovoru zmienila. Zároveň naznačila, že model už mal byť na trhu, ale Nokia má s vývojom vlajkovej lode problémy, preto bude meškať a na trh by sa mala dostať v prvom polroku roka 2019. Dôvodom má byť pokročilý fotoaparát s piatimi optikami, ktorý nepodával výsledky, aké výrobca očakával. Celý systém fotoaparátu teda ešte dolaďujú.

Nokia 10
Nokia Mobile / Twitter

Predstavenie modelu sa dokonca malo odložiť niekoľkokrát. Nokia totiž len v priebehu tohto roku získala späť od Microsoftu značku PureView a integrovať do tejto technológie 5 optík Nokie 9 jej robí problémy. Tie má aj jej partner pri výrobe, spoločnosť FIH Mobile (Foxconn). V kritickom momente sa teda rozhodli, že radšej s predstavením počkajú, než aby dodali na trh nedokončený produkt.

V budúcom roku by sme sa ho už ale mali dočkať a Nokia si od modelu 9 sľubuje naozaj veľa. Dostupné vlajkové lode Nokia 8 a 8 Sirocco totiž ich očakávania v rámci úspechu nenaplnili, aj keď sa jednalo o dobré smartfóny. Viacerých inovatívnch technológií sa však dočkáme pravdepodobne až v rokoch 2020 a 2021, dovtedy sa Nokia bude snažiť postupovať opatrne a uvádzať na trh smartfóny v kategóriách, kde jej to naozaj ide. Čize tlačidlové mobily a smartfóny nižšej a strednej triedy.

Uvidíme, či sa fínskemu výrobcovi mobilov raz podarí vrátiť na stupne víťazov. Všetko zatiaľ vyzerá dobre. Nokia si potichu postupne ukrajuje zo zákazníckeho koláča iných výrobcov a napríklad vo Švajčiarsku už stihla z pozície štvrtej najpredávanejšej značky mobilov vytlačiť spoločnosť Sony.

zdroj: winfuture.de, 106474.html

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio