MOBIL.sk MOBIL.sk

Analytička: Ani budúci rok sa nedočkéme nového dizajnu iPhonov. Navyše, ich predaje majú poklesnúť
zdroj: apple

Analytička: Ani budúci rok sa nedočkéme nového dizajnu iPhonov. Navyše, ich predaje majú poklesnúť

Na väčšie dizajnové zmeny si budeme musieť počkať do 2020.

Viacero svetových analytikov sa zhoduje na tom, že budúcnosť iPhonov nie je taká ružová ako to bolo kedysi. V minulosti sa prémiové smartfóny od Apple zdali nezastaviteľné, každý rok rástli a spolu s nimi aj samotná spoločnosť. Teraz to však vyzerá tak, že predaje iPhonov sú sklamaním, v budúcnosti by dokonca mali klesať. 

K tomuto názoru sa prikláňa aj analytička Ann Lee. Odborníčka na ekonomiku a financie z New York University tvrdí, že predaje iPhonov budú klesať v roku 2019 aj 2020. Z pomerne slušného čísla 213 miliónov predaných kusov v roku 2018 by mali budúci rok spadnúť na 204 miliónov a o rok neskôr dokonca na 200 miliónov. 

zdroj: Apple

Zatiaľ sme sa od Apple nedočkali žiadnych oficiálnych čísel ohľadom predajov tohtoročných iPhonov. Aj vyššie spomenuté predaje sú len analytický odhad. Spoločnosť dokonca po rokoch zmenila svoju marketingovú stratégiu a prestala pravidelne zverejňovať predaje svojich produktov.

Analytička tiež tvrdí, že Apple nepríde budúci rok so žiadnou výraznou dizajnovou zmenou. Nástupcovia iPhonu XR, XS a aj XS Max budú vyzerať takmer identicky ako tohtoročné modely. Jediné zmeny prinesie zlepšenie fotoaparátu, práca na lepšej rozšírenej realite a ďalších bežných upgradoch, ktoré vídame pri každej novej generácii.

Na väčšie zmeny si musíme počkať do roku 2020, keď by nám Apple mal predstaviť iPhone s podporou 5G. O aké zmeny pôjde sme sa ale nedozvedeli. Mohlo by ísť napríklad o odstránenie kontroverzného horného výrezu.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio