MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi nám o mesiac predstaví smartfón s 48 megapixlovou kamerou
zdroj: mi.com

Xiaomi nám o mesiac predstaví smartfón s 48 megapixlovou kamerou

Nepreháňajú to už trochu s veľkosťou tých fotografií?

Xiaomi nám v poslednom čase sype jeden nový smartfón za druhým. Len dva mesiace od oficiálneho predstavenia vysúvacieho mobilu Mi Mix 3 nás spoločnosť chce navnadiť na ich najbližší high-end mobil. 

Riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti, Lin Bin, zverejnil na čínskej sociálnej sieti Weibo fotografiu ich pripravovaného smartfónu. Presnejšie povedané, len malý detail na jeho kameru a hlavne nápis „48MP Camera.“ Lin Bin napísal, že mobil testoval niekoľko týždňov a doplnil, že ho oficiálne predstavia už v januári 2019. 

zdroj: Weibo

Zrejme pôjde o smartfón Xiaomi Mi 9 alebo Redmi Note 7, aj keď ani o jednom z nich sme toho zatiaľ veľa nepočuli. Čo sa dátumu týka, je možné, že nám ho Xiaomi predstaví na technologickej konferencií CES 2019, ktorá sa bude konať 8. – 11.1.2019 v Las Vegas.

Okrem nápisu, ktorý vzbudil toľkú pozornosť, vidíme na fotografií aj LED blesk spolu s kamerou, ktorá obsahuje viac ako jeden objektív. Mobil teda príde minimálne s duálnou zadnou kamerou. Čo sa samotného senzoru týka, môže ísť o fotoaparát Sony IMX586 alebo Samsung GM1. Oba tieto fotočipy boli predstavené tento rok a ponúkajú 48MP. 

Žiadne ďalšie informácie o tomto „tajomnom“ smartfóne zatiaľ nemáme. Rozhodne ale pôjde o kus, ktorý stojí za pozornosť, fotoaparát schopný zachytávať tak veľké fotografie, sme zatiaľ v mobile nevideli. Dokonca aj pri drahých zrkadlovkách nie je 48MP štandard. Na druhej strane ale treba povedať, že megapixely nemusia nutne odzrkadľovať kvalitu fotografie.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio