MOBIL.sk MOBIL.sk

Prvý mobil vybavený Snapdragonom 855 a s podporou 5G bude OnePlus 7. Lacný ale nebude...
zdroj: OnePlus

Prvý mobil vybavený Snapdragonom 855 a s podporou 5G bude OnePlus 7. Lacný ale nebude...

OnePlus predbehne v použití nového procesora aj takú spoločnosť ako Samsung.

To, že OnePlus nám v prvej polovici budúceho roka prinesie smartfón poháňaný čerstvo predstaveným Snapdragonom 855, nie je žiadnou novinkou. Čo nás ale prekvapilo je fakt, že OnePlus 7, alebo ako ho už spoločnosť nazve, bude prvým mobilom s týmto procesorom. Potvrdil to CEO spoločnosti OnePlus Pete Lau na svojom Twitteri.

Nebude to však jediné prvenstvo, ktorým sa bude môcť spoločnosť pýšiť. Pripravovaný mobil bude zároveň prvým smartfónom v Európe, ktorý bude podporovať novú generáciu sietí 5G. Bohužiaľ, v prípade 5G modelu už môžeme zabudnúť na dostupnú cenu o niekoľko stoviek nižšiu ako u konkurencie. Kvôli 5G technológií bude výroba mobilu omnoho nákladnejšia ako v prípade ostatných verzií OnePlus smartfónov.

zdroj: twitter.com / petelau2007

Na to, o koľko sa cena mobilu zvýši, sa riaditeľa spoločnosti spýtal portál The Verge. „Ťažko povedať, pretože existuje veľa špecifikácií, na ktoré sa treba pozerať. Bude to ale niekde okolo 200 až 300 dolárov naviac,“ povedal Pete Lau. Našťastie, OnePlus údajne pracuje súčasne aj na 4G verzií, ktorá by mala byť stále dostupná.

Fakt, že OnePlus prinesie ako prvý v Európe 5G telefón a tiež ako prvý ho vybaví najvýkonnejším Snapdragonom vôbec, naznačuje veľmi svetlú budúcnosť pre túto čínsku spoločnosť. Už teraz sú aj v našich končinách považovaní za seriózneho výrobcu, avšak pozíciu si zrejme ešte vylepšia.

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio