MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto je 10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov sveta v roku 2018. Pozrite sa, koľko miliónov zarábajú!
zdroj: youtube.com / Logan Paul Vlogs, pixabay.com

Toto je 10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov sveta v roku 2018. Pozrite sa, koľko miliónov zarábajú!

YouTube ako taký je platforma, kde sa dajú zarobiť naozaj pekné peniaze. Časopis Forbes zverejnil čerstvo rebríček 10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov za rok 2018 spolu s približnými číslami, ktoré si zarobili. Máme v ňom čisto mužské zastúpenie a najčastejšie ide o herné kanály. Celkovo si týchto 10 YouTuberov zarobí viac ako 158 miliónov ročne.

10. Logan Paul – 12,7 milióna eur

Logan Paul je vloger, ktorý sa preslávil najmä svojim videom mŕtveho tela, ktoré nakrútil v japonskom lese Aokigahara. Na jednej strane dostal penalizáciu od Google, čo ovplyvnilo jeho príjmy z reklám, na druhej si získal množstvo nových fanúšikov a zarábal napríklad zo svojho osobného merchu. Tento rok ste mohli počuť v médiách jeho meno v súvislosti s boxerským zápasom, ktorý sa odohral v Londýne a bojoval proti britskému YouTuberovi KSI.

Logan Paul (vpravo) pred boxerským zápasom s KSI | zdroj: wikipedia.org

PewDiePie – 13,6 milióna eur

Len málokto nepozná tohto švédskeho YouTubera. Už v roku 2014 dosiahol 30 miliónov odoberateľov a v súčasnosti ide stále o najväčší kanál, čo sa počtu fanúšikov týka. Podobne ako Logan Paul, aj PewDiePie si prešiel menšími škandálmi, počas ktorých ho obviňovali z rasizmu či antisemitizmu. Aj napriek tomu, že tieto obvinenia boli viac-menej neoprávnené, viedli k miernemu poklesu príjmov.

PewDiePie na hernom festivale PAX 2015 | zdroj: wikipedia.org

Jacksepticeye – 14,1 milióna eur

Jacksepticeye je írsky streamer a hráč hier, ktorý bol jedným z prvých YouTuberov, ktorí boli súčasťou PewDiePiovej siete Revelmode sponzorovanej spoločnosťou Disney. Aj vďaka tomu si dokázal zarobiť veľmi pekné peniaze.

zdroj: youtube.com / Jacksepticeye

VanossGaming – 14,9 milióna eur

Ďalší mega úspešný YouTuber je Evan Fong, vystupujúci na kanále VanossGaming. Je zaujímavé, že sám sa len veľmi zriedka objavuje na kamere. Jeho kanál vyniká najmä originálnym umeleckým a vtipným spracovaním.

zdroj: youtube.com / VanossGaming

Markiplier – 15,4 milióna eur

Mark Edward Fischbach alebo Markiplier je populárny hráč, ktorý často spolupracuje s inými tvorcami. Predtým, ako začal s kariérou YouTubera, sa rozišiel s priateľkou, odstránili mu nádor na obličkách a prepustili ho z práce. Po tomto ťažkom období však prišlo výslnie a dnes patrí medzi najlepšie zarábajúcich YouTuberov sveta.

zdroj: wikipedia.org

Jeffree Star – 15,8 miliónov eur

Jeffree Star bol kedysi známy ako najsledovanejší človek na MySpace. V roku 2014 sa rozhodol prejsť do vôd YouTubu a to sa mu očividne vyplatilo. Zaoberá sa návodmi na make-up, promuje svoju vlastnú make-upovú značku Jeffree Star Cosmetics a nahráva aj osobné vlogy. 

zdroj: youtube.com / Jeffree Star

DanTDM – 16,3 miliónov eur

Austrálčan DanTDMK bol minulý rok najlepšie platený YouTuber. Tento rok skĺzol na 4. miesto so svojimi 16,3 miliónmi eur. Preslávil sa najmä hraním Minecraftu a v súčasnosti zarába na vlastnej značke oblečenia. Celkom slušne si prilepšil aj počas svojich vypredaných vystúpení v Sydney Opera House. 

zdroj: youtube.com / DanTDM

Dude Perfect – 17,6 miliónov eur

Teraz tu pre zmenu máme hneď piatich YouTuberov. Dude Perfect, ako sa ich kanál nazýva, je zameraný najmä na šport a rôzny úžasné triky. Mnoho ich videí sa stali za krátky čas extrémne virálnymi a majú za sebou spolupráce s viacerými profesionálnymi športovcami.

zdroj: dudeperfect.com

Jake Paul – 19 milióna eur

Jake Paul je mladším bratom Logana Paula, ktorý sa umiestnil na 10. mieste. Zverejňuje rapové videá, denné vlogy a na rozdiel od svojho brata, nemal okolo seba toľko problémov. Aj keď na druhej strane, často sa o ňom písalo v súvislosti s jeho susedmi, ktorí sa sťažovali na nadmerný hluk. Mimochodom, preslávil sa na sociálnej sieti Vine, kde mal 5 miliónov sledovateľov.

zdroj: wikipedia.org

Ryan ToysReview – 19,3 milióna eur

Všetkých vyššie spomenutých YouTuberov ale prekonáva jediný – sedemročný Ryan, ktorý robí recenzie na hračky. V roku 2015 ho začali rodičia nakrúcať počas hodnotenia rôznych hračiek a jeho sláva rýchlo rástla. Aj keď fanúšikovská základňa kanálu Ryan RoysReview nie je taká veľká, ako u jeho YouTuberských kolegov, vďaka hračkárskemu priemyslu si zarobí najväčšie peniaze.

zdroj: youtube.com / Ryan ToysReview

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio