MOBIL.sk MOBIL.sk

Tento 300 eurový smartfón porazil v kamerovom teste iPhone X
zdroj: maxpixel.net

Tento 300 eurový smartfón porazil v kamerovom teste iPhone X

Takýto výsledok testu asi nečakal nikto.

Kvalita fotoaparátu je pri dnešných smartfónoch jednou z kľúčových vlastností, ktoré nás zaujímajú. Aj preto sa výrobcovia neustále predbiehajú v zdokonaľovaní svojich kamier a prinášaní lepšej a lepšej kamery. YouTuber Marques Brownlee, ktorý sa zaoberá najmä technologickým svetom, sa rozhodol otestovať 16 najlepších fotomobilov a rozhodnúť, ktorý z nich je najlepší.

Rozhodli bežní užívatelia...

Rozhodol sa to spraviť ale trochu inak ako väčšina a nechal rozhodnúť svojich fanúšikov. Na svojom Twitteri zverejňoval postupne fotografie fotené z rôznych mobilov, avšak nenapísal, ktorá fotka patrí pod ktorý mobil. Tento „slepý“ test mal rozhodnúť, ktorý fotoaparát sa užívateľom najviac pozdáva bez toho, aby boli ovplyvnení značkou.

zdroj: youtube.com / Marques Brownlee

Pocophone F1 hviezdil

Samotný výsledok si môžete pozrieť v jeho videu. My len vyzdvihneme niekoľko zaujímavostí, ktoré prekvapili aj samotného YouTubera. Tak napríklad, smartfóny od Apple v teste celkom pohoreli. iPhone X bol porazený mobilom Pocophone F1, ktorý patrí pod Xiaomi a na Slovensku ho kúpite už od 300 eur. Novší iPhone XS zas nestačil na menej známeho Blackberry Key2.

Kamera v Pocophone však následne porazila aj novinku Red Hydrogen One. Ide o smartfón od výrobcu, ktorý sa zaoberá výrobou profesionálnych kamier a jeho cena v USA je takmer 1300 dolárov. Fakt, že ľuďom sa viac páčili fotky od najlacnejšej vlajkovej lode súčasnosti je veľmi prekvapivý. 

Red Hydrogen One | zdroj: h4v.com

Na druhej strane ale musíme povedať, že obrázky nahrané na Twitteri prechádzajú určitou kompresiou, čím sa odstraňujú výhody lepších kamier ako napríklad ostrejšie a väčšie zábery. Diskutovalo sa o tom, že ľudia sa rozhodovali najmä na základe farieb a teploty záberu. 

Mimochodom, ak by vás zaujímalo, kto celý test vyhral, je to Huawei Mate 20 Pro. Ten sa stretol s Pocophone F1 vo finále, ale s ľahkosťou ho porazil.

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio