MOBIL.sk MOBIL.sk

Aj spoločnosť Apple uverejnila rebríček najlepších aplikácií za rok 2018
zdroj: Apple

Aj spoločnosť Apple uverejnila rebríček najlepších aplikácií za rok 2018

Spoločnosť Apple zosumarizovala rok v oblasti aplikácií na svojej platforme rebríčkom tých najúspešnejších kúskov, ktoré si ľudia sťahovali v roku 2018.

Technologické spoločnosti každý rok sumarizujú úspešnosť aplikácií na svojich platformách. Urobila tak aj spoločnosť Apple, ktorá dala dohromady zoznam tých najsťahovanejších a najlepších aplikácií pre iPhone, iPad, iMac či Apple TV. Rebríček rozdelila aj podľa zamerania na filmy, seriály, podcasty a podobne.

V roku 2018 sa prvé miesto medzi aplikáciami ušlo appke Procreate Pocket. Ide o kresliacu aplikáciu pre iPhone, ktorá je však veľmi obľúbená aj na platforme iPad. Korunu za najlepšiu hru potom nasadila titulu Donut Country. Ten je puzzle hrou založenou na príbehu.

U iPadov získala prvenstvo aplikácia Froggipedia. Ide o virtuálnu pitvu žaby v rozšírenej realite. Tento úkon je veľmi obľúbený najmä na hodinách biológie v Amerike, takže tvorcovia ňou pravdepodobne zachránili životy mnohých žiab. Najvydarenejšou hrou pre iPad je podľa Applu hra Gorogoa, ktorá je tiež puzzle hrou s príbehom.

apple appky
Apple

Apple TV má tiež svojich víťazov. Aplikáciou roku 2018 je fitnes appka Sweat. Zaujímavosťou je, že najskôr sa stala populárnou na iPhonoch a až neskôr si ju obľúbili aj majitelia Apple TV. Ak ste na svojej televízii od spoločnosti Apple hrali titul Alto's Odyssey, tak vedzte, že ide o najlepší herný titul pre túto platformu. No rozhodne sa ho oplatí zahrať aj na iných iOS zariadeniach, hoci nie je zadarmo.

Ak ste vlastníkmi počítača Mac, tak medzi vašimi aplikáciami by podľa Apple nemala chýbať grafická appka Pixelmator Pro, predstavená v priebehu tohto roka. Ide o relatívne drahú záležitosť, no dá sa stiahnuť aj základná verzia Pixelmatoru, ktorá je lacnejšia a ide o mocný grafický nástroj. Hrou roka na macoch je The Gardens Between.

Zrejme vás zaujíma aj rebríček najsťahovanejších aplikácií. V roku 2018 jednoznačne viedli sociálne site, ale vyhral to YouTube, ktorý sa stáva stále obľúbenejšou platformou na sledovanie videí. Celý rebríček najsťahovanejších aplikácií za tento rok vyzerá nasledovne:

 1. YouTube
 2. Instagram
 3. Snapchat
 4. Messenger
 5. Facebook
 6. Bitmoji
 7. Netflix
 8. Google Maps
 9. Gmail
 10. Spotify
 11. Amazon
 12. Uber
 13. WhatsApp
 14. Pandora
 15. Wish
 16. TikTok
 17. Cash App
 18. Google Photos
 19. Google Chrome
 20. Twitter

V oblasti hier sa nekoná žiadne prekvapenie. Fortnite sa posadil na trón a v prachu za sebou nechal aj také mená ako Hole.io či PUBG Mobile. A najsťahovanejšími hrami roku 2018 na platforme spoločnosti Apple sú tieto tituly:

 1. Fortnite
 2. Helix Jump
 3. Rise Up
 4. PUBG Mobile
 5. Hole.io
 6. Love Balls
 7. Snake VS Block
 8. Rules of Survival
 9. Roblox
 10. Dune!
 11. Subway Surfers
 12. Episode – Choose Your Story
 13. Word Link
 14. Toon Blast
 15. Color Road!
 16. HQ Trivia
 17. Twisty Road!
 18. 8 Ball Pool
 19. Kick the Buddy
 20. Sniper 3D Assassin: Gun Games
zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio