MOBIL.sk MOBIL.sk

Táto aplikácia vám nafotí portréty ako z roku 1899
zdroj: TinType / Hipstamatic

Táto aplikácia vám nafotí portréty ako z roku 1899

V dnešnom svete internetu a fotomobilov je veľmi zložité svojimi fotografiami vyčnievať z radu a byť tak jedinečný. Preto sme veľmi radi, keď sa na trhu objaví aplikácia, ktorá používateľom pomôže získať si svojimi kvalitami viac pozornosti na sociálnych sieťach. Reč je o appke TinType.

TinType bol spôsob fotografovania, ktorý sa využíval hojne najmä v rokoch koncom 19. storočia (najviac medzi rokmi 1860 a 1870). Fotilo sa špeciálnym fotoaparátom na svetlocitlivú kovovú platničku, fotky teda neboli tak kvalitné, ako sú dnes. V rámci použitého fotoaparátu a optiky mali tieto fotky tiež veľmi špecifickú hĺbku ostrosti, zaostrovanie a kresbu. Výsledok však pôsobil veľmi autenticky a dané fotografie si v rôznych učebniciach či historických knihách jednoducho nezameníte s ničím iným.

TinType / Hypstamatic
TinType / Hypstamatic

Dobrou správou je, že dnes, o 150 rokov neskôr máme vo vreckách smartfóny s fotoaparátmi, ktoré sú s použitím rôznych aplikácií schopné takýto vásledok dosiahnuť bez potreby špeciálneho fotoaparátu či kovovej platničky citlivej na svetlo. Špesiálnu aplikáciu s názvom TinType vydáva spoločnosť Hipstamatic, ktorá je v oblasti mobilnej fotografie už veľmi dobre známa. Sama má totiž fotografickú appku pre smartfóny. V súčasnosti ju vlastní Facebook.

TinType / Hypstamatic
TinType / Hypstamatic

TinType vyšla ako samostatná aplikácia už v roku 2014, ale prvá verzia aplikácie iba softvérovo rozostrovala pozadie a aj keď bol efekt dobrý, skutočná revolúcia prišla až s novými duálnymi fotoaparátmi iPhonov. Verzia 2.0 sa totiž naučila využívať rovnakú technológiu, akú používajú iPhony pri svojom móde portrét. Výsledky sú tým pádom ešte vernejšie originálu.

TinType / Hypstamatic
TinType / Hypstamatic

Aplikácia má momentálne iba dve nevýhody. Existuje iba pre platformu Apple, takže si ju užijú len majitelia iPhonov. Druhou nevýhodou je fakt, že nie je zadarmo. Stojí však iba 1,09 eura, takže nejde o žiadnu tragédiu. Odmenou za vašu investíciu vám budú fotografie, ktoré budú určite vyčnievať z radu.

Stiahnuť appku TinType pre iPhone

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio