MOBIL.sk MOBIL.sk

Čo sa 5G sietí týka, Apple bude pozadu. 5G iPhone nám tak skoro nepredstavia
zdroj: Apple, wikimedia.org

Čo sa 5G sietí týka, Apple bude pozadu. 5G iPhone nám tak skoro nepredstavia

Budúci rok by sme sa mali dočkať prvých smartfónov s plnohodnotnou podporou 5G sietí. Viacero veľkých technologických spoločností nám už potvrdilo, že v roku 2019 predstavia prvé 5G mobily. Firma Apple bude ale v tomto ohľade pozadu, keďže iPhone s podporou 5G nám predstavia najskôr v roku 2020.

Apple nebol nikdy veľkým priekopníkom, čo sa zavedenia nových generácií sietí týka. Skôr patril k tým posledným spoločnostiam, ktoré naň prešli. Aj napriek dobrej dostupnosti podporovali 3G až od druhej generácie iPhonov a podobne to bolo aj s 4G LTE. Tú Apple použil až v iPhone 5 aj napriek tomu, že prvý 4G mobil bol na svete už dva roky predtým. Podľa portálu Bloomberg bude v tomto svojom trende pokračovať aj naďalej. 

Kvôli nákladom a nedostatočnému pokrytiu, ktoré zvyčajne sprevádza nasadenir novej siete, neočakávajú, že uvidíme 5G iPhone skôr ako v roku 2020. Spoločnosť verí, že nedostatok kvalitného pokrytia siete by mohol znížiť potrebu zákazníkov prejsť na novú generáciu, čo by údajne mohlo poškodiť predaje iPhonov.

zdroj: pixabay.com

Ďalším problémom, ktorému Apple čelí je fakt, že aktuálne využíva výlučne čipy Intel. 5G modemy od Intelu ale údajne nebudú pripravené do 2020, takže ak by chcela spoločnosť implementovať 5G skôr, musela by sa spoľahnúť na výrobcu Qualcomm, prípadne iného konkurenta. To je ale menej pravdepodobné, keďže Apple sa v súčasnej dobe s Qualcommom intenzívne súdi.

Na druhej strane sa hovorí, že Apple pracuje na vlastnom 5G modeme. Minulý mesiac napríklad spoločnosť začala hľadať ľudí na pracovné pozície, v súvislosti s ktorými sa spomínajú aj 5G siete. Tieto plány nám ale zatiaľ nepotvrdili. A aj keby Apple skutočne pracoval na vlastných 5G modemoch, stále je veľmi nepravdepodobné, že by sme sa ich dočkali skôr ako v 2020.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio