MOBIL.sk MOBIL.sk

Aj Sony zrejme pracuje na skladacom smartfóne. Ponúkne priehľadný displej!
zdroj: letsgodigital.org

Aj Sony zrejme pracuje na skladacom smartfóne. Ponúkne priehľadný displej!

Nový patent nám dáva možnosť nahliadnuť do veľkých plánov tejto japonskej spoločnosti.

To, že budúci rok sa dočkáme hneď niekoľkých skladacích smartfónov je viac-menej jasná vec. Samsung nám už ukázal funkčný prototyp, Huawei potvrdil, že ich smartfón príde budúci rok a údajne na nich pracujú aj spoločnosti Xiaomi a Oppo. Avšak, čo sa spoločnosti Sony týka, tá nám zatiaľ o svojich plánoch týmto smerom veľa nepovedala.

Samozrejme, Sony už na trhu smartfónov nie je tak veľký hráč. To ale neznamená, že trend skladacích mobilov úplne odignoruje. Podľa patentu, ktorý zverejnil portál portál letsgodigital.org pracuje táto japonská spoločnosť na technológií skladacích mobilov, aj keď v trochu inej podobe ako napríklad Samsung.

zdroj: letsgodigital.org

Patent, ktorý si Sony nechala zapísať v máji, popisuje zaujímavé zariadenie s dvomi displejmi. Čím sa ale odlišuje od konkurencie je, že tieto displeje sú priehľadné. Znie to síce trochu ako zo sci-fi filmu, avšak určite nejde o nereálnu technológiu. Najväčšia výzva by pritom bola umiestniť v tele smartfónu komponenty tak, aby nezavadzali samotnej obrazovke v priehľadnosti.

Smartfón od Sony by mal dokázať pracovať v šiestich rôznych režimoch, tri pre každý displej. Tie by pracovali nezávisle na sebe a mohli by ste ich nastaviť ako priehľadné, nepriehľadné a polopriehľadné. Znie to celé veľmi zaujímavo, avšak zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že priehľadnej Xperie od Sony by sme sa dočkali budúci rok. Skôr to dokazuje, že aj Japonci sa snažia držať krok s trendmi a v budúcnosti nám možno takéto zariadenie skutočne predstavia.

zdroj: letsgodigital.org

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio