MOBIL.sk MOBIL.sk

Technológia ohybných displejov od Samsungu bola ukradnutá. Číňania za ňu zaplatili 12 miliónov eur!
zdroj: youtube.com / samsung _dev

Technológia ohybných displejov od Samsungu bola ukradnutá. Číňania za ňu zaplatili 12 miliónov eur!

Samsung označil celú krádež za "poľutovaniahodnú."

Obrovské technologické spoločnosti investujú každoročne nemalé peniaze do vývoja nových technológií. Snažia sa nimi predbehnúť ostatných výrobcov a získať konkurenčnú výhodu na trhu. Jednou z najdrahších technológií v súčasnosti čo sa mobilov týka, sú určite ohybné displeje. Taký Samsung na nich údajne pracoval šesť rokov a celkovo investoval 130 miliónov dolárov do vývoja. 

O to viac zamrzí, keď sa takáto technológia dostane do cudzích rúk. Presne to sa stalo Samsungu a teraz je odhodlaný ísť pred súd. Podáva žalobu za ukradnutie návrhov svojich flexibilných displejov a následný predaj dvom čínskym technologickým spoločnostiam. Tie za cudzí nápad zaplatili údajne 12 miliónov eur.

zdroj: youtube.com / samsung _dev

Samsung v žalobe tvrdí, že technológia mohla byť odcudzená cez ich dodávateľa, ktorý ich následne Číňanom predal. Obvinených bolo celkovo 11 ľudí, z ktorých sú zatiaľ len traja zatknutí. Juhokórejská spoločnosť nazvala v svojom vyhlásení celú krádež za „poľutovaniahodnú“ a spomenula, že prijme opatrenia pre lepšiu ochranu ich technológií. 

Vyhlásenie o krádeži prišlo v piatok a my budeme celú kauzu naďalej sledovať. Ohybné displeje sú skutočne nesmierne cennou technológiou, ktorá má potenciál zmeniť celý trh mobilných telefónov. Už budúci rok by sme sa mali dočkať ohybných smartfónov od Samsungu, ale aj ďalších veľkých spoločností.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio