MOBIL.sk MOBIL.sk

Spotify testuje celý rad nových funkcií. Jednou z nich je pridávanie vlastnej hudby
zdroj: pexels.com

Spotify testuje celý rad nových funkcií. Jednou z nich je pridávanie vlastnej hudby

Ak ste dlhoročným užívateľom Spotify, zrejme sa vám už stalo, že ste nejakú konkrétnu skladbu nevedeli nájsť. Spotify však pracuje na funkcií, ktorá by to celé vyriešila.

Vývojári Spotify, v súčasnosti najobľúbenejšej streamovacej služby na svete, momentálne testujú hneď niekoľko zaujímavých funkcií. Zverejnila ich programátorka Jane Manchun Wong, ktorá sa pravidelne hrabe v zdrojových kódoch známych aplikácií a nachádza v nich aj to, čo chceli vývojári nechať utajené. Často sa tak dostane k rôznym interným testom a my vďaka nej vieme o pripravovaných funkciách ešte predtým, ako ich aplikácie vôbec predstavia svetu.

Vlastná hudba

Prvá zaujímavá funkcia Spotify je možnosť nahrať do appky vlastnú hudbu priamo zo zariadenia. Môže sa totiž stať, že aj napriek masívnej databáze svoju obľúbenú skladbu v zozname Spotify nenájdete. Či už preto, že ide o neznámeho interpreta, starú tvorbu alebo remix, ktorý tu nie je dostupný. Doteraz ste s tým nemohli robiť nič a maximálne čakať, či ju po čase autor v Spotify nezverejní. 

Zmena dizajnu aj nový playlist

Wong odhalila aj knižnicu so zmeneným dizajnom. V hornej časti vidíme horizontálne menu s položkami ako playlisty, umelci či albumy. Medzi nimi sa potom dá pohodlne presúvať, vďaka čomu by bola knižnica o niečo jednoduchšia na používanie ako teraz. Spotify tiež údajne testuje zoznam obľúbených skladieb. Šlo by o playlist, kde by aplikácia automaticky vyberala vaše najobľúbenejšie skladby. V priebehu času by sa samozrejme menil spolu s piesňami, ktoré zvyknete počúvať.

Podcasty na neskôr

Ďalšia funkcia sa týka skôr Podcastov. Spotify vám umožní uložiť niektoré epizódy Podcastov do zoznamu „na neskôr.“ Ak teda nemáte čas na ich okamžité vypočutie a nechcete, aby ste na ne zabudli, bude sa vám táto funkcia hodiť.

Žiadna z funkcií, ktoré sme tu spomenuli zatiaľ nebola oficiálne predstavená. Keďže ich ale Spotify interne testuje, je možné, že sa ich v budúcnosti dočkáme.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio