MOBIL.sk MOBIL.sk

Veľká novinka v Instagrame: Odteraz sa rozhodnete, kto bude vidieť vaše story a kto nie
zdroj: pixabay.com

Veľká novinka v Instagrame: Odteraz sa rozhodnete, kto bude vidieť vaše story a kto nie

V súčasnosti zrejme najpopulárnejšia sociálna sieť Instagram konečne pridáva funkciu, o ktorú ju prosili fanúšikovia už nejaký čas. Vaše príbehy po novom nebudú musieť vidieť všetci vaši sledovatelia, ale sami rozhodnete, pre koho budú určené.

Nová funkcia sa nazýva „Close Friends“, teda blízki priatelia. Užívatelia majú možnosť vybrať zo svojich followerov tých, ktorých považujú za najlepších, prípadne im najviac dôverujú. Tých označia ako blízkych priateľov a niektoré informácie môžu zobrazovať len im. 

Doteraz boli instagramové príbehy takpovediac pre všetkých. Pokiaľ ste mali verejný profil, mohli sa k nim dostať aj úplne neznáme osoby. Samozrejme, mohli ste si zablokovať určitých špecifických ľudí, ale to riešilo len časť problémov. Nová funkcia však umožní zdieľať osobné veci len s vašimi skutočnými priateľmi.

zdroj: pixabay.com

„Instagramové príbehy sa stali miestom, kde vyjadrujete samého seba a zdieľate svoje každodenné momenty,“ píše Instagram v svojom blogovom príspevku. „Avšak naša komunita rastie – občas to, čo zdieľate, nie je pre každého.“ Dodáva ešte, že funkcia Close Friends umožní zdieľať „osobnejšie momenty s malou skupinou ľudí.“

Ako to teda celé funguje? V najbližších dňoch by do našich mobilov mala prísť nová aktualizácia, ktorá funkciu sprístupní. Nájdete ju v svojom profile ako „Blízki priatelia.“ Tu si môžete vybrať konkrétnych ľudí, ktorých chcete v tomto zozname mať. Osoba, ktorá je vybratá ako blízky priateľ potom uvidí vo vašom príbehu zelený odznak.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio