MOBIL.sk MOBIL.sk

Tak nakoniec aj YouTube sprístupní príbehy, ako ich poznáme z Instagramu či Facebooku. Nebudú však pre každého!
zdroj: MOBIL.sk

Tak nakoniec aj YouTube sprístupní príbehy, ako ich poznáme z Instagramu či Facebooku. Nebudú však pre každého!

Spoločnosť YouTube sa rozhodla sprístupniť funkciu Stories (príbehy), ktorú poznáme z Instagramu pre väčší počet používateľov. Ak máte viac ako 10 000 odoberateľov, máte vyhrané. Nepôjde však o čistú kópiu príbehov z Instagramu, YouTube príbehy sa budú v mnohom odlišovať.

Medzi príbehmi na YouTube a Instagrame bude niekoľko väčších odlišností. Na YouTube si ich totiž budeme môcť pozrieť až 7 dní bez ohľadu na to, či sme odoberatelia daného kanála alebo nie a budú sa zobrazovať v postrannom panely "Nasledujúce". Tvorcovia využívajúci príbehy budú môcť odpovedať na reakcie ich fanúšikov a tieto reakcie uvidí každý, kto si príbeh pustí.

Príbehy na YouTube však nie sú novinkou. Funkcia ako taká už existuje od novembra 2017 pre obmedzenú skupinu používateľov. Teraz sa ae dostane k podstatne väčšiemu množstvu tvorcov. Zdá sa, že príbehy sú jednoducho trefou do čierneho a používatelia si ich pýtajú. YouTuberi tak budú môcť zdieľať ešte viac zo svojho súkromia. Budú sem môcť uverejňovať videá zo zákulisia natáčania, rozhodovry alebo ohlasovanie spolupráce s inými tvorcami.

via GIPHY

Funkcia ako taká sa však nestretla iba s pozitívnymi reakciami. Množstvo ľudí sa sťažovalo, že YouTube by mal vyriešiť iné problémy, ktoré jeho videoslužba v súčasnosti má. Jednou z nich je demonetizácia videí. YouTube totiž na začiatku tohto roka doslova odrezal od príjmu väčšinu malých tvorcov. Zaviedol pravidlo, že ak niekto chce mať z videí peniaze, musí mať aspoň tisíc odoberateľov a 4000 hodín pozretí v priebehu kalendárneho roka.

Tieto hodnoty však dosahujú len naozaj skúsení a autori, najmä keď sa rozprávame o nie anglicky hovoriacich YouTuberoch. Ľudia rovnako kritizujú množstvo reklamy vo videách a pred pár dňami prišla infromácia, že tento počet sa ešte zväčší. Niektorí o týchto krokoch hovoria ako o smrti YouTubu tak, ako ho poznáme alebo o začiatku konca služby všeobecne.

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio