MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Microsoft redizajnuje všetky ikony balíka Office. Takéto budú!
zdroj: Microsoft

Spoločnosť Microsoft redizajnuje všetky ikony balíka Office. Takéto budú!

Za tie desiatky rokov spoločnosť Microsoft urazila veľký kus cesty. Z čisto softvérovej spoločnosti sa pred pár rokmi stala firma vyrábajúca aj hardvér a po niekoľkých neuspešných pokusoch sa jej začalo dariť aj v tejto oblasti. Teraz sa opäť zameriava na softvérovú časť svojho podnikania a to najmä na vzhľad.

Microsoft

Veľkým krokom Microsoftu bolo, že prestala vydávať operačný systém Windows po verziách a predstavila Windows 10, ktorý prináša vylepšenia postupne a najmä zadarmo. Slabinou kedysi najrozšírenejšieho operačného systému na svete (dnes je ním Android) však začal byť dizajn. Ten sa dlhé roky nemenil a časom akosi zostarol. V Microsofte si teda povedali, že to treba zmeniť a predstavili dizajnový jazyk Fluent Design System, ktorý mal priniesť do vzhľadu ich softvérových produktov nový vietor.

Microsoft

Nový dizajnový jazyk sa postupne zavádza do všetkých windowsovských a online aplikácií spoločnosti a na rad prišli aj roky nezmenené ikonky kancelárskeho balíka Office. Aby som to však spresnil, už dávno nejde len o obyčajný kancelársky balík, ako sme ho poznali v minulosti. Jeho súčasťou je komunikátor Skype, úložisko OneDrive a s Office 365 môžete kompletne pracovať v cloude. Nové ikony balíke Office sú akýmsi obrazom toho, ako veľmi sa za posledné roky zmenil. Sú nové, no stále vyzerajú povedome.

zdroj: Microsoft Office 365 / YouTube

"Naše dizajnové riešenie oddeliť písmeno a symbol z ikony a vytvoriť dva panely (jeden pre písmeno a jeden pre symbol), ktoré by sa dali spárovať, ale zároveň oddeliť," vysvetľuje Jon Friedman, zástupca vedúceho dizajnu v Microsofte. "To nám umožňuje zachovať podobnosť, ale zároveň ikony zjednodušiť." V ikone Wordu tak vidíte riadky, v ikone Powerpointu graf a v ikone Excelu tabuľky. Napriek tomu, že ide o zrejme najväčší redizajn ikon za posledné roky, stále sú (aj vďaka farbám) veľmi jasne rozpoznateľné a používateľ by nemal mať problém vyhľadať ich v záplave iných.

Dizajn ikon programu Word v priebehu rokov / MicrosoftNový dizajn ikôn a tiež ostatné zmeny vzhľadu sa objavia na všetkých platformách (Windows, Mac, mobily, web). Aj veľmi obľúbená mobilná aplikácia mailu Outlook od Microsoftu by čoskoro mala dostať úplne novú ikonu a dizajn, ktorý by mal priniesť novinky ako gestá, rôzne účty, súbory a spoločný inbox pre viaceré mailové adresy. Zdá sa, že Microsoft sa vydal správnou cestou, pretože všetky jeho posledné zmeny dávajú zmysel.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio