MOBIL.sk MOBIL.sk

Ďalší čínsky výrobca oznámil, že pripravuje skladací 5G smartfón. Dostupný bude aj v Európe
zdroj: Oppo

Ďalší čínsky výrobca oznámil, že pripravuje skladací 5G smartfón. Dostupný bude aj v Európe

Na prvé informácie si ale budeme musieť počkať do februárového eventu MWC.

Rok 2019 by sme v mobilnom priemysle mohli charakterizovať aj ako „skladací.“ Viacero technologických gigantov roky pracovalo na vývoji skladacích mobilov a práve budúci rok by to všetko malo vypuknúť! Spoločnosti ako Samsung, Huawei, LG či Sony by nám takéto mobily mali priniesť a teraz sa k ním pridáva aj ďalšie veľké meno – Oppo. 

Oppo je spoločnosť, ktorá je známa skôr v Číne, celosvetovo ale ide o 8. najväčšieho výrobcu smartfónov a sesterskú spoločnosť firmy OnePlus. A práve Oppo sa zapojí do súboja skladacích telefónov, pričom prvé informácie by sme mali dostať už vo februári budúceho roka. „Vieme, že Samsung a Sony pracujú na skladacom mobile,“ povedal Chuck Wang, produktový manažér spoločnosti pre AndroidWorld.nl. „V súvislosti s touto témou môžete očakávať novinky aj od Oppo, možno na MWC.“

Oppo Find X | zdroj: Oppo

Nevieme úplne presne, čo týmto vyjadrením Wang myslel. Spoločnosť sa ale očividne v skladacích mobiloch angažuje a musíme si počkať na veľtrh Mobile World Congress, ktorý spomenul. Ten sa uskutoční vo februári 2019 v Barcelone. 

Skladací mobil od Oppo by podľa niektorých odhadov mal používať displej Infinity Flex od Samsungu. Ešte v auguste sa dostala von informácia o tom, že Samsung poskytne viacerým spoločnostiam, vrátane Oppa, svoj ohybný displej. Okrem toho vieme, že novinka by mala prísť s podporou 5G a aby sme nezabudli – dostupná vraj bude aj Európe!

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio