MOBIL.sk MOBIL.sk

Prečo Apple uzavrie App Store na 5 dní pre všetkých vývojárov?
zdroj: Apple

Prečo Apple uzavrie App Store na 5 dní pre všetkých vývojárov?

Aj tento rok budú počas sviatkov niektoré funkcie App Storu zatvorené. Dotkne sa to ale iba vývojárov aplikácií.

Spoločnosť Apple zvykla počas Vianoc pozastaviť svoj obchod s aplikáciami App Store pre vývojárov. Inak to nebude ani tento rok a už sme sa dokonca dozvedeli, kedy to bude. Prestávka App Store sa má konať od 23. do 27. decembra, teda presne päť dní. 

V praxi to znamená, že vývojári nebudú môcť vydávať aktualizácie na svoje aplikácie, ani vydávať nové appky. Aj keď sa päť dní môže zdať ako krátky a zanedbateľný čas, vo svete aplikácií ide o pomerne dlhú dobu. 

zdroj: Apple

Apple tak robí najmä kvôli svojim zamestnancom. Všetky nové aplikácie, dokonca aj každá aktualizácia, prechádza pred vydaním na App Store ľudskými rukami. Recenzenti ich musia otestovať a schváliť, až potom sa dostanú medzi užívateľov. V tomto sa napríklad Apple líši od Google, ktorý na testovanie aplikácií v Google Play využíva softvér. Jabĺčková spoločnosť chce, aby si všetci testeri mohli dopriať zaslúžené voľno počas sviatkov a tak dočasne pozastaví vydávanie appiek na App Store. Za to si určite zaslúži palec hore!

„Najvyťaženejšia časť roka v App Store je skoro tu. Uistite sa, že vaše aplikácie sú aktuálne a pripravené na sviatky. Nové aplikácie a aktualizácie aplikácií nebudú akceptované od 23. do 27. decembra, takže všetky releases by mali byť potvrdené, scvhálené a naplánované in advance,“ píše sa na oficiálnej stránke Apple pre vývojárov.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio