MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť DJI predstavila vážneho konkurenta pre akčnú kameru GoPro Hero 7
zdroj: DJI

Spoločnosť DJI predstavila vážneho konkurenta pre akčnú kameru GoPro Hero 7

Na počiatku trhu s komerčnými akčnými kamerami nebolo nič. A potom prišla spoločnosť GoPro so svojím zázrakom. Lenže ako čas utekal, značka GoPro postupne dostávala rôznych konkurentov, ktorí sa jej v mnohom vyrovnali a ich výhodou bola najmä cena. DJI Osmo Pocket ju však chce zosadiť z trónu inak.

Čínska spoločnosť DJI je známa najmä pre svoje drony a stabilizátory kamier či mobilov. Teraz však zobrala všetky svoje skúsenosti a doslova ich napchala do najmenšieho produktu, aký kedy vyrobila. DJI Osmo Pocket je hardvérovo stabilizovanou malou kamerkou, ktorú si navyše pripevníte na mobil. To je hlavný rozdiel oproti GoPro Hero 7 Black Kamere, ktorá je stabilizovaná iba softvérovo. Tento malý zázrak bude stáť 349 amerických dolárov a začne sa predávať už 15 decembra.

DJI

DJI Osmo Pocket si berie kamerku z dronu DJI Mavic Air, ktorá je usadená na hardvérovom stabilizátore na báze "veľkého" DJI OSMO. Tento je však taký malý, že ho skryjete v dlaniach. Na zadnej strane nájdete malý dotykový dispelj, cez ktorý vidíte nahrávanú scénu a cez ktorý môžete kamerku ovládať. Pod ním sú ovládacie tlačidlá a tiež konektor pre pripojenie k s

DJI

martfónu. Po pripojení vám uvidíte nahrávanú scénu na displeji mobilu.

Malé OSMO stabilizuje obraz štandardne v troch osiach, používa foto senzor o veľkosti 1/2.3 palca a dokáže nahrávať 4K video pri rýchlosti až 60 snímkov za sekundu s kvalitou 100 Mbps, čo je vcelku pôsobivé. Pre nahrávanie audia má OSMO Pocket dva vstavané mikrofóny. Nafotíte s ním aj 12 - megapixelové fotografie, ale tie sú skôr doplnkovou funkciou. Spoločnosť DJI uvádza, že OSMO Pocket vydrží nahrávať celé dve hodiny.

zdroj: DJI / YouTube

Ako sme už spomínali vyššie, zariadenie môžete napojiť aj na iPhony a Androidy (konektor Lightning a USB-C konektor) pomocou vymeniteľného konektora. Video tak budete môcť kontrolovať na väčšom displeji, kde budete mať aj lepší prístup k nastaveniam prostredníctvom aplikácie spoločnosti DJI. Budete tak môcť sledovať objekty, robiť časozberné videá, auto-panorámu a ďalšie iné veci.

DJI

DJI plánuje pre svoj najmenší projekt priniesť aj celý rad príslušenstva podobne, ako to má riešené GoPro. Prostredníctvom neho si na OSMO Pocket pripevníte Wi-Fi kontroler, externý mikrofón, filtre pre objektívy a pod. Dá sa tiež očakávať, že svojou trochou prispejú aj výrobcovia príslušenstva tretích strán. Prví recenzenti hovoria, že OSMO Pocket je oveľa komplexnejším riešením než klasická GoPro kamera. Budeme teda sledovať, ako sa uchytí na trhu.

DJI

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio