MOBIL.sk MOBIL.sk

Pripravovaná Harry Potter hra bude dostupná len na Samsungy. Za exkluzivitu si zaplatili poriadny balík peňazí
zdroj: youtube.com / HarryPotter

Pripravovaná Harry Potter hra bude dostupná len na Samsungy. Za exkluzivitu si zaplatili poriadny balík peňazí

Niantic je americké vývojárske štúdio, ktoré má za sebou viacero úspešných projektov. Najviac z nich určite zažiarila hra Pokémon Go, ktorá sa v priebehu krátkeho času stala masovým hitom. Momentálne pracujú na podobnej hre, ktorá by využívala rozšírenú realitu, avšak z prostredia kníh o Harry Potterovi s názvom Harry Potter: Wizard Unite.

A práve s týmto úspešným štúdiom začala spolupracovať spoločnosť Samsung. Údajne s nimi už podpísali dohodu na produkciu a exkluzívnu distribúciu herných titulov pre smartfóny Galaxy. To znamená, že ich hry budú dostupné špeciálne len na smartfóny od Samsungu. Za túto exkluzivitu zaplatil Samsung 40 miliónov dolárov.

Dotknúť by sa to malo práve hry o Harry Potterovi, aj keď zatiaľ nemáme potvrdené, či pôjde o spomínanú Harry Potter: Wizards Unite alebo celkom novú hru z tohto prostredia. Každopádne, dozvedeli sme sa, že titul bude špeciálne využívať dotykové pero S Pen, ktorým je vybavený Galaxy Note 9. A ako inak, používať ho budete ako čarovnú paličku! Samozrejme, hra by mala byť dostupná aj pre Galaxy mobily, ktoré pero nemajú. 

John Hanke, zakladateľ spoločnosti Niantic | zdroj: Gage Skidmore, wikipedia.org

Exkluzivita sa bude týkať aj ďalších hier, ktoré Niantic produkuje. S výnimkou jednej – Pokémon Go. Zdá sa, že štúdio si svoju najúspešnejšiu hru veľmi chráni.

Samsung teda usilovne pracuje na tom, aby sa od svojich konkurentov odlíšil – dokonca aj v podobe ponuky hier, ktoré si na jeho mobiloch zahráme. Napríklad taká hra Fortnite bola tesne po vydaní exkluzivitou pre smartfóny Galaxy, aj keď momentálne si ju zahráte už na všetkých mobiloch. Čo viac, spolupráca sa vyplatí aj štúdiu Niantic, ktoré táto finančná investícia určite posunie vpred.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio