MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook vám čoskoro umožní nezobrazovať komentáre so zvolenými slovami
zdroj: maxpixel.net

Facebook vám čoskoro umožní nezobrazovať komentáre so zvolenými slovami

Povedzme si to narovinu, Facebook nie je zrovna najpozitívnejším miestom. Komentáre bývajú aj kladné, ale väčšia sila človeka sprevádza pri znechutení z niečoho. Hejteri tak často do komentárov pridávajú nadávky a rôzne kvetnaté výrazy. Tomu je však, zdá as, koniec.

Podľa obrázku zverejneného na Twitteri používateľky Jane Manchun Wong budú môcť používatelia čoskoro obmedziť niektoré nekonštruktívne a negatívne komentáre. Používateľ si jednoducho zvolí nadávky a iné nevhodné slová a pokiaľ ich bude komentár obsahovať pod samotným príspevkom sa takýto komentár neobjaví.

Samotní heteri však nemusia smútiť, pretože im a ich priateľom sa takýto komentár pod príspevkom objaví a tak si budú môcť veselo nadávať vo svojej komunite bez toho, aby svojím negativizmom znechucovali ostatných. Sociálna sieť Facebook už toho času má spamový filter ore komentáre, ktorý funguje podobne, ale volenie presných slov pomôže zbytočne negatívne alebo nevhodné komentáre vyfiltrovať účinnejším spôsobom.

Spoločnosť Facebook pracuje na tom, aby umožnila používateľom obmedziť zobrazovanie hanlivých slov / fráz / emoji na svojich osobných profiloch

zdroj: Jane Manchun Wong / Twitter

Nejde však o úplnú novinku. Instagram, ktorý tiež patri spoločnosti Facebook, už takýto filter má. Aj samotný Twitter dokáže blokovať príspevky na základe určenia slov. Facebook by mal dokonca odporúčať slová, ktoré by bolo vhodné odstrániť, iné sa budú dať pridávať. Napriek tomu si však myslíme, že vynaliezaví používatelia si nájdu spôsob, ako tento krok obísť. Pravepodovne začnú používať menej frekventované slová alebo slová v cudzej reči. Poprípade si zdvoja niektoré písmená v nadávke, aby bolo slovo odlišné od zakázaného.

Z nášho pohľadu ide o dobrý krok, ktorý ale nemusí byť účinný vzhľadom na veci popísané vyššie. Facebook by sa však mohol stať lepším miestom s pozitívnejšou atmosférou.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio