MOBIL.sk MOBIL.sk

Na internet sa dostala podoba smartfónu Sony Xperia XZ4. Páči sa vám? (VIDEO)
zdroj: OnLeaks / MySmartPrice

Na internet sa dostala podoba smartfónu Sony Xperia XZ4. Páči sa vám? (VIDEO)

Spoločnosť Sony pred pár mesiacmi predstavila svoju Xperiu XZ3 na veľtrhu IFA 2018 v Berlíne. Keďže sa však Japonci rozhodli predstavovať vlajkové lode každého pol roka, už čoskoro nás čaká Xperia XZ4. Jej podoba sa dostáva na internet.

Spoločnosť Sony mala kedysi oveľa väčšie zastúpenie na našom (a tiež svetovom) trhu. No postupne ju začal vytláčať Samsung, Apple a Huawei. Ide o prirodzenú zmenu rozloženia síl, ktorá sa na mobilnom trhu odohráva už od samotného počiatku. Aj keď je japonská spoločnosť trochu konzervatívna a nové trendy aplikuje do svojich zariadení len relatívne pomaly, so smartfónom Xperia XZ3 na jeseň tohto roka sa ľady pohli. Nasledujúci smartfón však má zájsť v inováciách ešte ďalej.

OnLeaks / MySmartPrice

Sony Xperia XZ4 by mala mať (podobne ako model XZ3) OLED displej. Jeho pomer strán sa odhaduje na 21:9 a uhlopriečka by sa mala zastaviť na úctyhodnej hodnote 6,5 palca. Podobne je na tom Samsung Galaxy Note9 či iPhone XS Max. Novinka však podľa uniknutých neoficiálnych CAD vizualizácií ponúkne ďalšie prvenstvo značky. Má ísť o prvý smartfón s tromi objektívmi hlavného fotoaparátu. Rozmery 166,9 mm x 72,4 mm x 8,2 mm naznačujú, že nepôjde o žiadneho drobca.

Takto by mala vyzerať Sony Xperia XZ4 zo všetkých uhlov

zdroj: MySmartPrice / YouTube

Na obrázkoch vidíme menšie rámčeky okolo displeja bez výrezu, ktorý bol v roku 2018 zrejme len akýmsi módnym výkrikom do tmy a značka Sony ho jednoducho odignorovala. Zmenou by mal prejsť aj dizajn zariadenia. Zaoblený vzhľad by sa mal stať minulosťou a zariadenie by malo dostať rovné línie, čo subjektívne vítame. Zariadenie totiž pôsobí veľmi elegantne. Z vizualizácií sa toho viac veľmi vyčítať nedá. Vidíme akurát, že 3,5 mm jack audio konektor na tele nenájdeme a čítačka odtlačkov prstov by sa mala presunúť do zapínacieho tlačidla.

OnLeaks / MySmartPrice
OnLeaks / MySmartPriceAni presný dátum predstavenia zatiaľ nie je oficiálne ohlásený. Ale vzhľadom na to, že sa neoficiálne vizualizácie objavili už v tomto období, tipujeme veľtrh MWC 2019 v Barcelone ako miesto, kde sa nám Sony Xperia XZ4 ukáže v plnej paráde. Vizualizácie priniesol server MySmartPrice v spolupráci s leakerom @OnLeaks.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio