MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy S10: V roku 2019 nás údajne čakajú až 4 modely, nebudú však pre každého
zdroj: Samsung

Samsung Galaxy S10: V roku 2019 nás údajne čakajú až 4 modely, nebudú však pre každého

Samsung si je veľmi dobre vedomí toho, že na poli smartfónov mu patrí (zatiaľ ešte stále) prvá priečka, čo sa týka predajov. Lenže konkurencia nespí a každým dňom sa snaží dlhoročného kráľa mobilov z trónu zosadiť. Samsung však vôbec nepatrí do starého železa. Potvrdzujú to aj ďalšie informácie o smartfónoch chystaného radu Galaxy S10.

Keď sa na trhu objavil smartfón Huawei P20 Pro, mnoho ľudí ostalo zaskočených. Čínsky drak totiž svojou novinkou vtedy vypálil rybník všetkým a predstavil smartfón, ktorý nemal problém fotiť 40 megapixelové fotografie. Pixely síce nie sú všetko, ale tie fotky boli navyše aj veľmi kvalitné. Vojna vo svete smartfónov o najlepší mobilný fotoaparát sa odvtedy vyostruje. Samsungy radu Galaxy S9 fotia skvelo, ale kórejský gigant vie, že je potrebné napredovať.

Galaxy S10 Lite bude cenovo dostupná vlajková loď

Najnovšie informácie hovoria o tom, že Samsung predstaví v roku 2019 celkovo až 4 modely Galaxy S10. Prvým bude model Lite, ktorý bude výkonom patriť medzi to najlepšie, ale ponúkne iba jednu selfie kamerku a na zadnej strane (iba) duálny fotoaparát. Ten bude v klasickom usporiadaní normálny objektív s teleobjektívom, čo používateľom umožní zoomovať pri fotení bez straty kvality.

Súčasný Galaxy S9 má len jeden hlavný fotoaparát, takže aj najlacnejšia varianta budúcoročných modelov by na tom mala byť posunom v pred oproti modelu S9. Rozdielom oproti ostatným modelom bude OLED displej, ktorý bude bez zakrivenia na krajoch. Pôjde o klasický rovný displej, čím spoločnosť ušetrí peniaze. Je však dosť možné, že tento model bude spoločnosť predávať len na vybraných trhoch.

Galaxy S10 a S10+ ako hlavné hviezdy v roku 2019

Potom tu bude klasická "esdesiatka", ktorá k duálnemu hlavnému fotoaparátu pridá aj duálnu selfie kamerku. Jej funkcia je zatiaľ neznáma, ale možno sa bude jednať o širokouhlý selfie objektív pre skupinové selfie. Väčší Samsung S10+ by mal dostať až tri hlavné fotoaparáty. Kde kde k teleobjektívu (13 megapixelov) a klasickému objektívu (16 megapixelov) pribudne na zadnej strane ešte širokouhlý (12 megapixelov) fotoaparát, ktorý sa bude hodiť najmä na zachytávanie krajiniek alebo architektúry. Toto zoskupenie fotoaparátov dokáže vyprodukovať až 3 - násobný bestratový zoom. Pre väčšinu sveta by práve S10+ (alebo nech ho už Samsung nazve akokoľvek) tým najlepším, čo si budú môcť kúpiť. Lenže je tu ešte jeden model pre vyvolených.

Galaxy S10 5G - technologické monštrum pre relatívne malú skupinu vyvolených

Konečne sa dostávame k zlatému klincu (o ktorom sme už mimochodom písali) a ním nie je nič iné ako Samsung Galaxy S10 5G. Táto verzia smartfónu s podporou sietí 5G bude mať celkovo až 6 fotoaparátov na svojom tele. Dva z nich budú selfie kamerky a zvyšné štyri nájdeme vzadu. Oproti S10+ tu pribudne štvrtý ToF (Time-of-Flight) senzor, ktorý dokáže vnímať svet v 3D. To značí, že ním budú značne vylepšené funkcie rozšírenej reality. Niektorí analytici očakávajú 12 GB RAM, 1 TB miesta pre dáta a tiež zadnú stranu z keramiky.

Nanešťastie pre nás, Samsung sa 5G Galaxy S10 hodlá predávať len v krajínách, kde je táto technológia masovejšie dostupná a vraj ho vyrobí len vo veľmi obmedzenom počte 2 milióny kusov. Tieto informácie priniesli servery TheBell a GizmoChina a jeden z ich zdrojov dodal, že séria Galaxy S10 výrazne vylepší fotografický výkon zariadení od Samsungu. 

Takto vidí svet senzor ToF, ktorým bude vybavený Samsung Galaxy S10 5G

zdroj: Melexis / YouTube

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio