MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť LG si dala patentovať mobil so 16 fotoaparátmi a mnohými super funkciami!
zdroj: MOBIL.sk

Spoločnosť LG si dala patentovať mobil so 16 fotoaparátmi a mnohými super funkciami!

Zdá sa vám, že tri alebo štyri fotoaparáty na zadnej strane mobilu nie je to dostatočne veľa? Ak ste si odpovedali kladne, tak zrejme práve na vás myslela spoločnosť LG, keď si nechala patentovať mobil so 16 optikami.

Patent si všimol server LetsGoDigital. Ten sa dostal k patentovým obrázkom, na ktorých si môžete všimnúť netradične riešený hlavný fotoaparát. Ten môže mať rôzny tvar a dizajn. Jeho najväčšou prednosťou však je, že sa skladá z matice až 16 objektívov. Presné parametre fotoaparátu nepoznáme, no LG na pridružených patentoch ukazuje niektoré z jeho funkcií.

Fotoaparát so 16 objektívmi od LG môže mať rôzne tvary / LetsGoDigital

Obrázky iných patentov naznačujú, čoho všetkého by sme sa u takéhoto fotoaparátu na smartfónoch od LG mohli dočkať. V prvom rade je to odfotenie viacerých obrázkov a následné spojenie do jedného výsledného, ktorý bude mať ultravysoké rozlíšenie alebo podporu HDR. Toto už dnes využíva Google u svojich smartfónov Pixel.

3D objekty sa budú dať nielen skenovať, ale aj otáčať a ohýbať ich časti / LetsGoDigital

V patentových nákresoch sa však nachádza aj popis, ako pomocou takéhoto mobilného fotoaparátu s viacerými optikami zachytávať objekty z rôzneho uhla a vytvárať tak 3D fotografie alebo 3D modely. Niečo obdobné nájdeme u Xperií od Sony, ale tam na 3D skenovanie objektov postačí jeden fotoaparát. O všetko ostatné sa už stará softvér. LG však so svojim arzenálom fotoaparátov dokáže zájsť ďalej. Skenovaný objekt totiž podľa všetkého bude možné otáčať a ohýbať.

No a aby toho nebolo málo, LG prikladá ešte jednu zvláštnu funkciu. Keď sa budete fotiť a nebude sa vám páčiť uhol vašej tváre, jednoducho si vyberiete fotku z odlišného uhla, ktorá bola odfotená inou optikou a pár kliknutiami svoju tvár na fotografii jednoducho vymeníte.

Keď sa vám nebude páčiť vaša tvár na fotografii v nejakom uhle, jednoducho ju vymeníte za iný / LetsGoDigital

Možno má každá optika fotoaparátu od LG iné parametre a spoločnočne dokážu fotografovať veľké spektrum situácií, takže odfotíte predmety za každých podmienok. Či už sú blízko, ďaleko, či sú v tmavom alebo naopak, svetlejšom prostredí. Takto to robí spoločnosť Light, ktorá v súčasnosti údajne pomáha značke Nokia s vývojom vlajkového modelu Nokia 9. Ten bude mať 5 hlavných fotoaparátov.

V prípade LG ide samozrejme iba o patent a pravdepodobne sa ho v reálnom živote tak skoro nedočkáme. Momentálne má na zadnej strane najviac fotoaparátov Samsung Galaxy A9. Jeho 4 objektívy mu závidia aj vlajkové lode a vyzerá to tak, že z trónu ho zosadí až Nokia 9, na ktorú všetci čakáme.

Najnovšie z kategórie: LG

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio