MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Apple vydala nádhernú animovanú reklamu, aby podporila kreatívnych ľudí
zdroj: Apple

Spoločnosť Apple vydala nádhernú animovanú reklamu, aby podporila kreatívnych ľudí

Apple ide na veci inak. Za každých okolností sa chce odlišovať. Či už sa bavíme o jeho produktoch alebo marketingu. Aj reklamy jablčnej spoločnosti sú niekde úplne inde, než je tomu u konkurencie.

Apple sa vo všeobecných kampaniach málokedy zameriava na svoje produkty. Ide mu skôr o emócie ľudí. Kreatívci v cuppertinskej spoločnosti sú si totiž veľmi dobre vedomí toho, že človek utratí nehorázne peniaze za produkt nie kvôli jeho špecifikáciám, ale kvôli jeho vzhľadu, použitelnosti a podobne. Je totiž oveľa jednoduchšie primäť človeka nakúpiť tovar prostredníctvom emócií ako prostredníctvom rozumu.

Do kategórie "emotívnych" spadajú aj vianočné reklamy, ktoré sú v prípade Apple vždy dlhé a zasadené do nejakého príbehu. Takže sledujúci ani nemá pocit, že ide o reklamu. Tento rok spoločnosť zverejnila animovanú reklamu v štýle animácií spoločnosti Pixar, ktorá v necelých troch minútach rozpráva príbeh dievčaťa, ktoré je kreatívne, ale necíti sa dostatočne dobrá, a tak svoje umenie skrýva pred svetom.

V reklame sa presne nedozvieme, čo ústredná postava menom Sofia vytvára, ale dôležitý je odkaz. Podľa tvorcov samotnej reklamy výskumy ukazujú, že až 7 z 10 ľudí sa domnieva, že nie sú kreatívni alebo nedisponujú dostatočným tvorivým potenciálom. Nie sme si istí, či práve táto reklama dokáže zmeniť názor týchto ľudí na seba, ale minimálne sa snaží kreatívcom bez sebavedomia ukázať, že tvoriť a svoju prácu nezdieľať so svetom je ako kúpiť niekomu darček a zamknúť ho v trezore.

Celý príbeh je podporený veľmi vydarenou piesňou "Come Out And Play", ktorú zložila len 16 - ročná mladá talentovaná pesničkárka menom Billie Eilish. Už od 11 rokov tvorí piesne na svojom počítači Mac a tesne pred 20. rokom života to dotiahla tak ďaleko, že ju samotná spoločnosť Apple poprosila, aby zložila pieseň k reklame.

Teraz si však už pozrite samotnú reklamu.

zdroj: Apple / YouTube

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio