MOBIL.sk MOBIL.sk

Pred YouTube videom sa budú zobrazovať dve reklamy. Pre nás to ale vraj bude lepšie
zdroj: Google

Pred YouTube videom sa budú zobrazovať dve reklamy. Pre nás to ale vraj bude lepšie

Pokiaľ vám lezú na nervy reklamy pred videami na YouTube, mali by ste spozornieť. Namiesto jednej preskočiteľnej reklamy pred videom by ich mohlo byť v budúcnosti viac.

Novinka je zatiaľ vo fáze testovania a YouTube ju pomenoval „Ad-pods“. Predtým ako začnete na YouTube nadávať, ale musíme zdôrazniť, že vo výsledku nebudeme pozerať viac reklám. Momentálne YouTube zobrazuje reklamu pred videom, prípadne počas sledovania videa. Namiesto toho sa teraz dočkáme dvoch alebo viacerých reklám ešte pred jeho začatím a vy si tak užijete video bez rozptyľovania. 

„Náš nedávny výskum spokojnosti používateľov naznačuje, že okrem faktorov ako je napríklad dĺžka reklám, sú diváci pomerne citliví aj na frekvenciu prerušovania reklamami, najmä počas dlhšieho sledovania videa,“ píše sa v príspevku na Google blogu.

zdroj: Google

„Prostredníctvom tohto prieskumu sme sa tiež dozvedeli, že menej prerušení videa znamenajú lepšie metriky používateľov vrátane menšieho opustenia obsahu a vyššej miery zobrazovania reklamy. V súvislosti s tým začneme testovať Ad pods – viacero reklám naskladaných na seba, ktoré majú užívatelia možnosť preskočiť, ak pre nich obsah nie je zaujímavý.“

To znamená, že namiesto toho, aby vás pri dlhšom video vyrušovali reklamy, si ich všetky môžete pozrieť hneď na začiatku. Voľba je len na nás. Reklám teda neuvidíme ani viac ani menej, akurát sa nám zobrazia naraz. Či to je lepšie alebo horšie zistíme, až keď YouTube ukončí testovanie a možno túto funkciu zavedie celoplošne.

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio