MOBIL.sk MOBIL.sk

Ako z budúcnosti! S týmto zariadením zmeníte čokoľvek vôkol vás na dotykovú plochu
zdroj: Puppy Robotics

Ako z budúcnosti! S týmto zariadením zmeníte čokoľvek vôkol vás na dotykovú plochu

Puppy Cube je zariadenie, ktoré nám možno zmení pohľad na projektory. Robí totiž viac, ako len že zobrazuje obrazovku na plátne. Premení vašu stenu, stôl alebo pokojne aj podlahu na dotykovú plochu.

Puppy Cube je projekt od spoločnosti Puppy Robotics, ktorý sa objavil na crowdfundingovej stránke Indiegogo niekoľko týždňov dozadu. Dokáže premietnuť na rovný povrch domovskú obrazovku s ikonkami a zmeniť ho tak na akýsi tablet. 

zdroj: Puppy Robotics

Práve tablet vystihuje zariadenie o niečo lepšie ako projektor. Puppy Cube je totiž poháňaný špeciálnym Android UI a podporuje tak Android aplikácie. Vývojári doň zabudovali Wi-Fi, Bluetooth, mikrofón aj reproduktory. Nájdeme v ňom aj 4GB pamäte RAM a dáta si môžete uložiť na 32GB vnútorné úložisko. Ovládanie podporuje až 10 prstov naraz a obrazovku dokáže premietnuť až na 250cm plochu v rozlíšení HD.

Autori majú so svojim zariadením veľké ciele. Dokonca by chceli zosadiť klasické dotykové obrazovky. „Zbohom digitálne obrazovky. 10 bodový dotykový systém zmení akýkoľvek povrch na interaktívnu dotykovú obrazovku,“ píšu na oficiálnej stránke Puppy Cube. Či sa im skutočne podarí dať zbohom dotykovým obrazovkám je samozrejme diskutabilné, nápad to je ale dobrý!

Výrobcovia zavesili svoj projekt na stránku Indiegogo a od fanúšikov požadovali 20 tisíc dolárov na jeho zrealizovanie. Vo svete crowdfundingu to je skôr skromné číslo, ktoré sa im podarilo splniť a už teraz, 9 dní do ukončenia projektu, vyzbierali viac ako 32 tisíc dolárov, teda okolo 28 tisíc eur. Ak vás Puppy Cube zaujal natoľko, že nad ním uvažujete, pripravte si v prepočte 700 eur. Presne toľko totiž stojí nové zariadenie v predpredaji. Keď sa kampaň ukončí a projektor sa začne predávať, bude jeho cena 1 300 eur.

zdroj: youtube.com / Puppyrobot

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio