MOBIL.sk MOBIL.sk

Herná nostalgia s 900 hrami má názov RetroMini!
zdroj: retromini.com

Herná nostalgia s 900 hrami má názov RetroMini!

Chýba vám starý dobrý Gameboy? Skladná vrecková hra sa v časoch svojej najväčšej slávy postarala o hotové šialenstvo. No a teraz táto herná klasika hlási návrat v podobe mini hernej konzoly s názvom RetroMini.

Hneď na začiatok vám musíme ozrejmiť, že nejde o počin spoločnosti Nintendo, ktorá v roku 1989 pôvodný Gameboy uviedla na japonský trh. Napriek tomu však túto hernú legendu v mnohom prekonáva. Pre RetroMini je totiž určených až 900 hier, ktoré si môžete pamätať nielen z pôvodného Gameboya, ale tiež z konzol NES či Gameboy Andvance. Záležať bude iba na vašej peňaženke a koľko hier chcete vo svojej konzole mať. 

RetroMini

RetroMini je tiež oveľa menšia ako pôvodný Gameboy, drobná konzola totiž ťaží zo súčasnosti, keď sa elektrické obvody robia na oveľa vyššej úrovni a menšími rozmermi. S ľahkosťou ju tak skryjete v dlani. Vo vašom vrecku sa jednoducho stratí. Napriek malým rozmerom však ponúka až 5 hodín výdrže pri hraní. Pokiaľ sa vám táto malá konzola vybije, nemusíte bežať do obchodu po baterky, postačí microUSB kábel na nabíjanie. RetroMini je vybavená aj 3,5 mm audio jack konektorom a môžete na nej prehrávať aj hudbu či videá.

RetroMini

Okrem štandardných predinštalovaných titulov totiž hra podporuje aj mnohé ďalšie. Tie do nej dostanete prostredníctvom microSD karty až do veľkosti 32 GB. A ktoré hry si teda na RetroMini môžete zahrať? Super Mario Bros, Legend of Zelda, Sonic, Pokemon či Metal Slug a mnoho iných. RetroMini nájdete na veľkých svetových online obchodoch za ceny od 60 do 99 amerických dolárov za 900 hier. V ponuke sú však aj lacnejšie alternatívy s menej hrami.

zdroj: This Does Not Compute / YouTube

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio