MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram začne bojovať proti aplikáciám, ktoré za poplatok naháňajú sledovateľov, komentáre a označenia "páči sa mi to"
zdroj: MOBIL.sk

Instagram začne bojovať proti aplikáciám, ktoré za poplatok naháňajú sledovateľov, komentáre a označenia "páči sa mi to"

Spoločnosť Instagram dnes oznámila, že sa začne zameriavať na aplikácie, ktoré za poplatok používateľom naháňajú sledovateľov a ich falošnú aktivitu.

Instagram dnes začína vládnuť svetu. Táto sociálna sieť sa zameriava najmä na pekné fotografie a krátke popisy k nim. Ľudia, ktorí vedia, ako zaujať veľkú skupinu používateľov, majú vyhrané. Relatívne rýchlo sa totiž stanú populárnymi, sledovanými a tento úspech im môže priniesť zárobky z ich účtov. Lenže nie všetci majú toto štastie.

Sú tu aj ľudia, ktorí začínajú a radi by si svoj progres na sociánych sieťach urýchlili. Preto svoje investície zveria aplikáciám, ktoré im za istý poplatok umelo naháňajú ovečky do ich instagramového stáda. Takéto účty sú často falošné a v konečnom dôsledku môžu používateľovi spôsobiť škodu.

Ak má totiž niekto na svojom účte priveľa neaktívnych sledovateľov, ktorí sa pravidelne nevyjadrujú v komentároch či označeniami "páči sa mi to", Instagram týchto považuje za falošných. Doteraz takéto účty s falošnými sledovateľmi len znevýhodňoval v náhodných návrhoch, no teraz sa chystá zakročiť tvrdšie. Platenie za sledovateľov totiž porušuje ich pravidlá a zásady používania sociálnej siete.

instagram
maxpixel.net

"Chystáme sa urobiť niekoľko krokov, aby sme obmedzili toto nevhodné správanie," hovoria zástupcovia sociálnej siete. "Účty, ktoré budú používať takéto aplikácie, od nás dostanú súkromnú správu, že odstraňujeme ich falošných sledovateľov, komentáre aj lajky." Títo používatelia tiež budú požiadaní, aby si zmenili heslo.

Instagram oznámil, že vybudoval umelú inteligenciu shopnú takéto účty nájsť. Pokiaľ majitelia podozrivých účtov neprestanú so svojou činnosťou, bude ich postihovať obmedzením funkcií. Prístup Instagramu v podstate len kopíruje princípy, ktoré pred rokmi zaviedol aj Facebook. Aj na tejto sociálnej sieti sa totiž stalo bežnou praxou kupovanie si sledovateľov.

Už od samého začiatku Instagram detekuje falošné účty a snaží sa ich odstraňovať, no ľudská vynaliezavosť je rýchlejšia a účty napriek snahe sociálnej siete pribúdajú. Preto sa tentoraz v Instagrame idú zamerať na ľudí, ktorým tieto falošné identity pomáhajú dostať sa do lepšej pozície v rámci insta-komunity. Ide o prirodzený vývoj, kde sa sociálna sieť snaží o autentickejšie spojenie medzi ľudmi.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio