MOBIL.sk MOBIL.sk

Prototypy smartfónu s holografickým displejom od firmy RED sa ukazujú vo videu
zdroj: red.com

Prototypy smartfónu s holografickým displejom od firmy RED sa ukazujú vo videu

Nie je to tak dávno, čo sme o tejto chystanej novinke písali. Vtedy bola k dispozícii iba fotografia, podľa ktorej sa dalo zistiť iba pár vecí. Dnes je situácia odlišná. Spoločnosť RED sa rozhodla ukázať youtuberovi menom Marques Brownlee tri prototypy svojho chystaného smartfónu. Aké boli jeho reakcie na holografický displej? Na konci článku je video, kde si to môžete pozrieť.

Firma RED doteraz vyrábala profesionálne kamery, ktorými boli natočené stovky rôznych filmov od nezámych titulov po kasové trháky. Pred časom sa rozhodla, že vstúpi aj do sveta smartfónov a to rovno s niečím tak revolučným ako je holografický displej. Hneď v úvode musím dodať, že ten na videu priamo neuvidíte. Firma RED ešte nechcela svetu prezentovať technológiu, pokiaľ obsahuje chyby. Videl ju však youtuber Marques Brownlee a jeho reakcia stojí za to.

Snímka obrazovky 2017-08-03 o 9.43.06
youtube.com

RED Hydrogen One, ako sa smartfón nazýva, bude mať spomínaný 5,5-palcový holografický displej, ktorý sa ale bude dať používať aj v normálnom režime. Telo je vyrobené z kovu a karbónu, takže smartfón bude rozhodne odolný. Na zadnej strane môžeme vidieť logo výrobcu, magnetické pin konektory a duálny fotoaparát. Na bokoch zariadenia výrobca umiestnil tlačidlá pre nastavenie hlasitosti, separátne tlačidlo pre záznam videa a tlačidlo vypnutia so zabudovanou čítačkou odtlačkov prstov spôsobom, ktorý používa Sony u svojich Xperií. Boky smartfónu tiež lemujú gripy pre lepšie držanie v ruke. Brownlee uvádza, že telefón je dosť veľký a gripy výrazne pomáhajú lepšiemu držaniu v ruke.

Snímka obrazovky 2017-08-03 o 9.44.15
youtube.com

Na konci videa sa ukazuje ešte jeden prototyp, ktorý má na zadnej strane trochu prepracovanejšiu kameru s pro nastaveniami. V RED veria, že práve takéto pro vybavenie smartfónov je budúcnosťou smartfónov. O 30 - 40 dní by mali uzrieť svetlo sveta plne funkčné prototypy, tak snáď sa už na videu dočkáme aj holografického displeja.Prototypy smartfónu RED Hydrogen One na videu

zdroj: youtube.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio