MOBIL.sk MOBIL.sk

Mali ste radi klasický iPod? S týmto krytom si ho môžete spraviť z vašich Apple Watch!
zdroj: Joyce Kang - Caseology Design Lab / Bēhance

Mali ste radi klasický iPod? S týmto krytom si ho môžete spraviť z vašich Apple Watch!

Pamätáte si ešte na prehrávač iPod s dotykovým kolieskom clickwheel? Tak zbystrite pozornosť. Ten sa možno vráti reinkarnovaný prostredníctvom hodiniek Apple Watch.

iPod bol prehrávačom hudby (a neskôr aj videa), ktorý bol v mnohých prípadoch revolučný. Jeho hlavnou výhodou bol pevný disk, na ktorý sa zmestili tisícky pesničiek. Apple svojím iPodom zmenil aj celý hudobný priemysel. S prehrávačom totiž prišiel program a obchod iTunes, ktorý započal módu predaja hudby v elektronickej podobe.

Dnes však už v predaji ostal iba jediný z iPodov a to iPod Touch. Všetky klasické prehrávače s dotykovým kruhovým ovládačom z trhu zmizli. O to zaujímavejšie vyzerá nový koncept dizajnéra menom Joyce Kang pod hlavičkou skupiny Caseology Design Lab, ktorý sa rozhodol iPod vdýchnuť nový život. Nejde však o kópiu prehrávača, ale o obal pre hodinky Apple Watch.

Joyce Kang - Caseology Design Lab / Bēhance

Obal má názov Pod Case a po vložení smart hodiniek ich doslova zmení na iPod s ovládaním clickwheel. "Nadizajnoval som obal pripomínajúci originálny iPod. Ten mení formu samotných hodiniek a poskytuje úplne inú používateľskú skúsenosť." V bielom obale je otvor pre displej a na boku zas otvor pre korunku Apple Watch. Slúchadlami sú v tomto prípade bezdrôtové Apple AirPods.

Joyce Kang - Caseology Design Lab / Bēhance

Zadná strana púzdra je vyrobená z keramiky, aby bolo hodinky možné nabíjať bezdrôtovo aj vtedy, keď sú umiestnené v púzdre. Používateľ tak ale príde o možnosť využiť senzor na meranie srdcového tepu na zadnej strane hodiniek. Zlou správou je, že dotykové ovládacie koliesko clickwheel v podstate iba na ozdobu, keďže nie je k hodinkám nijako pripojené, no v mnohých určite vyvolá nostalgiu.

Joyce Kang - Caseology Design Lab / Bēhance

Keďže ide zatiaľ iba o koncept, toto púzdro sa nikde kúpiť nedá a autor návrhu neoznámil, či niekedy plánuje uviesť svoj výtvor do výroby. Kým sa tak stane, budeme si musieť vystačiť so smart hodinkami Apple Watch na zápästí. Dajte nám vedieť v komentároch, či si myslíte, že by sa takýto koncept dokázal na trhu presadiť. Páči sa vám?

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio